(Fotó: Pásztor Péter/Felvidék.ma)

Tizenkét tanintézmény huszonkét csapata vett részt a Szlovák Atlétikai Szövetség támogatásával megvalósult sporteseményen Ipolyságon. A március 3-án megtartott rendezvényen számos olyan iskola csapatai is megmérettettek, ahol szakmai felügyelet mellett már évek óta működik gyermekatlétikai szakosztály.

A helyi alapiskolák alsó tagozatos fiatal sportolói mellett többek között Léváról, Gyűgyről, Palástról valamint Sáróból és a magyarországi testvértelepülésről, Veresegyházról érkeztek csapatok az Ipoly menti kisvárosba.

A délelőtt folyamán az atlétika alapjaiban mérték össze képességeiket. A Műszaki és Szolgáltatóipari Szakközépiskola tornatermében kialakított pályán öt állomás várt a versenyzőkre, így távolugrás, távolba dobás, staféta és akadályfutás, illetve ugrókötelezés.

(Fotó: Pásztor Péter/Felvidék.ma)

A Szlovák Atlétikai Szövetség égisze alatt Ipolyság városa és a Szokolyi Alajos Olimpiai Klub immár negyedik alkalommal szervezte meg a bajnokságot. Az évek során fokozatosan növekedett a résztvevő iskolák és csapatok létszáma. A Lévai járás tanintézményei mellett a környező járásokból és második éve az anyaországból is bekapcsolódnak a versenyfolyamba.

A verseny célja az atlétikai sport népszerűsítése, illetve itt az iskolák mellett működő gyermekatlétikai körök tagjai is bemutathatják a tudásukat.

Mint már korábban a Felvidék.ma kérdésére Veronika Ľašová, a Szlovák Atlétikai Szövetség gyermekatlétikai programjának országos koordinátora kifejtette: „A szövetség 2015-ben indította el országos programként a gyermekatlétikát. Fő célunk az atlétika népszerűsítése, valamint a rendszeres testmozgásra való motiválás.

(Fotó: Pásztor Péter/Felvidék.ma)

Hozzátette:

országszerte közel százötven klub, illetve gyermekatlétikai kör alakult meg az utóbbi években.

A sportszakosztályok legtöbbször az iskolákban működnek, azokat szakképzett tanárok vezetik, és a diákok heti rendszerességgel gyakorolnak. A tárgyi feltételeket szponzorok biztosítják. A többszáz eurós csomag a különféle atlétikai sportágak űzéséhez nélkülözhetetlen eszközöket tartalmazza.

(Fotó: Pásztor Péter/Felvidék.ma)

Ipolyságon három alapiskolában működik ilyen szakosztály. A Pongrácz Lajos Alapiskolában és a szlovák nyelvű Ladislav Ballek Alapiskolában már huzamosabb ideje folyik a szaktevékenység. Az elmúlt iskolaévben a Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola is bekapcsolódott a gyermekatlétikai programba.

A Pongrácz Lajos Alapiskolában négy évvel ezelőtt indult el az atlétikai klub. Mint Bóna Tímea a Felvidék.ma-nak elmondta, az edzői szakmai képzést követően kapták meg a gyermekatlétikai program kezdőcsomagját. Délutánonként szakkörként kínálják a sportlehetőséget.

(Fotó: Pásztor Péter/Felvidék.ma)

„Az egyes versenyeken nagy sikereket értek el az atlétikai klubunk tagjai. Ennek köszönhetően is növekedett az érdeklődők száma” – jegyezte meg az alsó tagozatos pedagógus. Kezdetben egy csoporttal foglalkoztak, jelenleg már két szakcsoportban folyik tevékenység.

A szakkörön az atlétika alapjaival, a futással, ugrással valamint a dobással ismerkednek meg. Mindez az atlétikai szövetség támogatásával valósul meg. A Pongrácz Lajos Alapiskola kis atlétái már számos sikert értek el, a legjobb helyezésük egy kerületi harmadik hely.

„A sport mellett a koordinációt és a testképet is fejlesztjük a foglalkozásokon belül”

– emelte ki Bóna Tímea.

(Fotó: Pásztor Péter/Felvidék.ma)

A Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskolában a második tanévben zajlik gyermekatlétikai szakköri tevékenység. „Az atlétikai klub az alsó tagozatos tanulóinkat szólítja meg. A foglalkozás része a szakirányos edzés. A tanulóink alig várják, hogy sportoljanak” – fogalmazott portálunk kérdésére Pálffy Zsuzsanna, az egyházi tanintézmény pedagógusa.

A versenyekkel kapcsolatban elmondta: ugyan nemrég alakult a klub, annak ellenére már több versenyen is részt vettek. A tanintézmény a sport népszerűsítésére is fókuszál.

(Fotó: Pásztor Péter/Felvidék.ma)

A versenyen harmadik helyezést ért el a Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola A csapata, a második helyet a Pongrácz Lajos Alapiskola A csapata szerezte meg, a győztes pedig a veresegyházi Fabríczius József  Általános Iskola  A csapata lett.