(Fotó: pixabay.com)

A koronavírus terjedésének megfékezése érdekében hozott intézkedések miatt több testvérünk nem juthat el istentiszteleti alkalomra vagy gyülekezeti közösségbe. A reformata.sk összegyűjti azon internetes oldalakat, ahol a járvány idején is friss lelki táplálékhoz lehet jutni.

A listát folyamatosan bővítik, további honlapok bejelentését a reformata@reformata.sk e-mail címre várják.

A Duna Televízió határozatlan ideig hétvégén egy misét és egy istentiszteletet is sugároz. Református istentiszteletet legközelebb március 29-én 11 órakor, április 12-én 9 órakor és április 26-án 9 órakor közvetít a Duna World csatorna. A közvetítéssel lehetőséget szeretnének teremteni azoknak a nézőknek, akik nem tudnak, vagy nem szeretnének kimozdulni otthonról, de igényük van a közösségi vallási tartalmakra.

A Duna Televízió elő közvetítése elérhető mediaklikk.hu honlapon.

Az Európa Rádió minden vasárnap délelőtt tizenegy órakor közvetít református istentiszteletet, amelyet este nyolc órakor megismétel. Hallgassa az Európa Rádió online adását.

Komáromi Református Egyházközség

Istentiszteletei 9 órától a gyülekezet Facebook-oldalán és Youtube csatornáján követhető. Az egyházközség vasárnapi istentiszteleteinek hanganyaga felkerül a Sola Rádió igehirdetései közé is.

Somorjai Református Egyházközség

A karantén feloldásáig online istentiszteleti alkalmakat tart vasárnaponként 9.30 órakor – úrnapi istentisztelet, vasárnaponként 18 órakor – családi istentisztelet, szerdánként 18 órakor – hitvallásmagyarázó istentisztelet, szombatonként 18 órakor – áhítat. Az online közvetítés elérhető a gyülekezet Facebook-oldalán, a Facebook-profillal nem rendelkezők számára Itt érhetőek el az istentiszteletek.

Bogya-Gelléri Református Egyházközség

Vasárnaponként 11 órától videós igehirdetéseket közvetítenek a gyülekezet Facebook-oldalán.

Hetényi Református Egyházközség

A gyülekezet Facebook-oldalán és Youtube csatornáján teszik közzé az online igehirdetéseket.

Ipolysági Református Egyházközség

Istentiszteletei a gyülekezet Facebook-oldalán és Youtube csatornáján követhetők.

Rimaszombati Református Egyházközség

A vasárnap délelőtti igehirdetések 11.30 órától visszahallgathatók a rirek.sk oldalon.

Kassai Magyar Református Egyházközség

A vasárnap délelőtti igehirdetések visszahallgathatók a gyülekezet honlapján.

Mokcsakerészi Református Egyházközség

A vasárnap délelőtti igehirdetések visszahallgathatók a gyülekezet honlapján.

 

Magyarországi, erdélyi és királyhágómelléki gyülekezetetek online közvetítéseinek jegyzékét a reformatus.hu oldalon találhatják meg.

(Reformata.sk/Felvidék.ma)