IX. Felvidéki Ministráns Olimpia résztvevői (Fotó: Berényi Kornélia /Felvidék.ma)

A felvidéki magyar ministránsok Szőgyénben gyülekeztek augusztus 14-én, hogy testi és lelki felüdülést nyerjenek az együttlét által. A Jópásztor Alapítvány és a Szőgyéni Katolikus Egyházközség szervezésében várták a házigazdák a fiúkat, az őket kísérő szülőket és a lelkiatyákat.

Az évente megrendezett seregszemle, a pandémiára való tekintettel, a hagyományos három nap helyett, csupán egy napos találkozót biztosított azoknak a fiúknak, akik egész évben segítik a lelkiatyák munkáját és szolgálnak az Úr asztalánál.

Szentmise a Nagyboldogasszony-templomban (Fotó: Berényi Kornélia /Felvidék.ma)

Az ünnepélyes megnyitón a szentmisét Andrusko Gyula plébános celebrálta oltártestvéreivel. A rendezvény házigazdája, a Jópásztor Alapítvány elnöke, Farkas Zsolt iskolaesperes, a szentbeszédben megemlékezett a nap szentjéről, Maximilián Colbéről, akinek vértanúságát példaként állította a fiúk elé.

Végezetül fellobbant az olimpiai láng, melyet Zsolt atya és Gyuszi atya gyújtott meg. Jelen voltak a további jelképek is, az olimpiai zászló és a nemzeti lobogó.

Az olimpia jelképeivel, Zsolt atya, Gyuszi atya és a ministránsok (Fotó: Berényi Kornélia /Felvidék.ma)

A vírus okozta helyzet, a hagyományoktól eltérően más arculatot adott a találkozónak. Idén nem készült egyenpóló a létszám bizonytalansága miatt, csupán a vezetők részére.

A szentmisén kívül, minden más a szabadtéren zajlott. A regisztráció a Nagyboldogasszony-templom előtt történt és a nap további részében a helyi sportpálya szolgált a programok lebonyolításának helyszínéül, az ebéd elfogyasztására és a kiértékelésre.

A dobogó legfelső fokán (Fotó: Berényi Kornélia /Felvidék.ma)

Az idei találkozás alkalmával a fiúk, a megszokott hat sportág helyett, csupán háromban mérték össze ügyességüket és tudásukat, mégpedig a futballban, a váltófutásban és a tudáspróbán.

A szőgyéni ministránsok mellé érkeztek versenyzők Andódról, Bacsfáról, Bényből, Csallóköztárnokról, Ebedről, Eperjesről, Érsekújvárból, Komáromból, Nagycétényből, Nagykérről, Nagyölvedről, Negyedről és Nyitráról.

Az ezüstérem tulajdonosai (Fotó: Berényi Kornélia /Felvidék.ma)

A szervezésben és a programok lebonyolításában szolgálatot teljesítettek a felnőtt ministránsok, és azok a leányok, akik az egyházközségek tagjai és templomi felolvasással, énekkísérettel szolgálnak a szertartásokon.

Hét csoportban mérkőztek a fiúk, minden csoport munkáját egy-egy mentor segítette. A csoportok, korosztályok és helységek szerint vegyes résztvevőkből álltak.

Az eredményhirdetés rangos volt, mindenki kapott ajándékot és névre szóló oklevelet.

Az olimpia bronzérmesei (Fotó: Berényi Kornélia /Felvidék.ma)

Osztottak arany – ezüst – és bronzérmet. A dobogósok helyezése így alakult: Az első helyen Hrdlovics Dávid, Szalay Ádám, Hloska Levente, Bartal Máté és Svajcer Olivér végzett.

Az ezüstérem tulajdonosai: Belokostolsky Kristóf, Balaskó Erik, Adamovics Damián, Pócs Ákos, Tóth Attila Márk és Lopez Olivér.

A dobogó harmadik fokán Czanik Csaba, Kurina Lajos, Kovács Kristóf, Halász Lázár és Halász Ágoston álltak.

Emléklap, imával (Fotó: Berényi Kornélia /Felvidék.ma)

A találkozó hatvanhat résztvevővel zajlott, és a gyermekeket kísérő szülők is részesei voltak az olimpiának. Befejezésül Zsolt atya köszönetet mondott a fiúknak, a segítőknek, a szülőknek, és a rendezvény támogatóinak. Imával és a himnusz eléneklésével zárult a IX. Felvidéki Ministráns Olimpia.