(Fotó: Pásztor Péter/Felvidék.ma. archív)

Újév napján templomainkban ünnepi alkalmakra kerül sor hálaadó istentiszteletek, misék formájában. Sajnos a december 31-ei kormányrendelet értelmében bezáratták az ország összes templomát, ám a modern technikai eszközöknek köszönhetően az Úr szava, a hitünket erősítő gondolatok eljutnak a hívő közösségekhez.

Az Ipolysági Református Egyházközség immár huzamosabb ideje, jóval a koronavírus megjelenése előtti időszaktól a digitális térben is elérhetővé teszi a vasárnapi és az ünnepnapi istentiszteleteket. Nem volt ez másként újév napján sem.

„Aki az Úr útjain jár, 2020-ban is megtalálta Isten elrejtett áldásait a próbatételek közepette is”

– kezdte újévi igehirdetését Izsmán Jónás ipolysági református lelkész. Mint hozzátette: az elmúlt évben volt időnk jobban belegondolni Krisztus követésébe, abba, hogy valóban őt követtük-e.

A nyugtalan és kiszámíthatatlan világban nyilvánvalóvá válik, hogy valóságos-e a beléje vetett bizalmunk – hangsúlyozta a lelkipásztor.   A próbatételek alatt mutatkozik meg, hogy mi van a szívünkben.

 „Legtöbben megtanultunk jobban belekapaszkodni az Igébe, ami bátorságot adott nekünk a próbatételek során. Isten szeretete továbbra is velünk tart” – reflektált a tegnap zárult esztendőre.

A hívő embereknek a megerősödés éve lehetett a 2020-as esztendő – szögezte le igehirdetésében. Ugyanakkor segítséget nyújt azoknak is, akik megpróbáltatások közepette megerősítésre szorulnak.

A teljes istentisztelet ITT tekinthető meg.

Az ugyancsak a Barsi Református Egyházmegyéhez tartozó Zselízi Református Egyházközség is a digitális térben tette elérhetővé újévi igehirdetését. Mint Révész Tibor zselízi lelkipásztor kifejtette:

„Az elmúlt esztendőben számos kísértés és nehézség érkezett, ami elvonja az ember figyelmét az Isten útjáról. Göröngyös úton jártunk, néha el is botlottunk, s a földön maradnánk, ha nem tartana bennünket az atyai kéz.”

„A bölcs embert, aki az Istennel él és benne bízik, nem győzi le a világ. Ha elbotlik, tudja, hogy kiben bízhat. Mindannyian imádkozhatunk bölcs szívért” – emelte ki. Az esztendőfordulón vizsgáljuk meg magunkat, hogyan is állunk a szív kérdésével, Krisztus szolgálatával, a vele való járással – hangsúlyozta végezetül a lelkész.

A teljes igehirdetés ITT tekinthető meg.