Kép: dac1904.sk

Nagy várakozással tekintett a DAC a Slovan elleni rangadóra. „Egy kisebbfajta döntő lesz számunkra, mindannyian tudatosítjuk a rangadó fontosságát és azt is, hogy a végeredmény mekkora kihatással lehet a szezon további részére. Nagyon bízom benne, hogy ha mindannyiunk a pályán hagyja a szívét, akkor mi ünnepelhetünk majd a hármas sípszó után. Győzni akarunk és közelebb kerülni a Slovanhoz. Nem lesz egyszerű, de bízom a csapatban” – mondta Kalmár Zsolt, a DAC csapatkapitánya a meccs előtti napon.

Ez volt a 63. DAC-Slovan mérkőzés, és a harmincadik meccs ellenük idegenben, a DAC eddig kétszer tudott győzni Pozsonyban. Emellett a dunaszerdahelyi csapat most játszotta 800. élvonalbeli mérkőzését.

A mérkőzés gyorsan indult, egy beadást Christie-Davies Weiss elé fejelte, aki ezzel már a harmadik percben vezetést szerzett a Slovannak.

A 11. percben büntetőt ítélt a bíró a Slovan javára, Weiss ezt sem hagyta ki, ezzel 2:0-ra vezetett a pozsonyi csapat. Húsz perccel később az üresen érkező Divković kapott labdát, majd gólra váltotta a helyzetet, 2:1. Ettől kezdve a dunaszerdahelyiek támadtak, azonban a várva várt egyenlítés nem jött el.

Az 57. percben egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után elaludt a védelem, Moha pedig Jedlička fölé lőtt: 3:1. Több gól nem született, a mérkőzésen a bíró általában a pozsonyiak javára ítélte meg a szabadrúgásokat, Storck pedig még cserélt kettőt a rendes játékidőben, de megmaradt a Slovan kétgólos előnye. Ezzel a pozsonyiak előnye tíz pontra nőtt a tabellán. Jövő héten otthon játszik a DAC, az Aranyosmarótot fogadja.