Illusztráció (Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma)

Besztercebánya az otthonában fogadta a sárga-kék csapatot.  A dunaszerdahelyi fiúk a ligában a Slovannal vívott csata során tartották otthon a döntetlennel járó 1 pontot.  Most azonban a kupamérkőzést kell megnyerniük Stanislav Varga csapatával szemben.

A hazaiak erősen kezdtek, a DAC korábbi játékosa, Polievka szabadrúgást ívelt Kupčík elé, ami azonnal be is talált.  Az első percben hátrányba kényszerítették a sárga-kékeket, 1:0.

Röviddel ezt követően Christie-Davies próbált a német légiósukkal, Friedével gólt szerezni, de a védelem megállította, mielőtt még fejelni tudott volna. Schäfer keményen harcolt a labdáért, üres területre ért vele,

de a besztercebányaiak védelme összezárt, így nem sikerült egyenlíteni. A dunaszerdahelyi fiúk továbbra is erősen küzdöttek, de Friede fejese a kapus kezében kötött ki.

Moumou két perccel később betalált a hálóba, viszont a játékvezető lest ítélt, a gól nem érvényes. Bernd Storck csapata továbbra is elszántan küzdött. Moumou vitte ki a szélre a labdát, a védő nem reagált időben, így könnyen juttatta a labdát Friedének, aki kapásból lőtt, de a kapus védte a lövést.

A kitartás és a harciasság meghozta az eredményét a huszadik percben. Divković sarokról lőtt labdáját Müller fejelte be. 1:1. Az első játékrész döntetlennel zárult.

A következő eredményes akcióra a hatvanhetedik percig várni kellett, szöglet után Beskorovainyi juttatta hálóba a labdát, megszerezve ezzel a vezető találatot a dunaszerdahelyieknek. Az öröm azonban nem tartott sokáig, a csereként beálló Frimmel szinte azonnal egyenlített. 2:2.

Az utolsó tizenöt percben sem hagyott alább a harci szellem, a vezetőedzők cserékkel frissítettek, ám ez sem hozott eredményt, a hosszabbítás kilencvenharmadik percében a kapufáról lepattanó labdát Tóth juttatta a sárga-kékek hálójába. A hazaiak ismét megszerezték a vezetést és ezzel a továbbjutást is. A DAC búcsúzik a kupától.

DAC: Száraz – Sommer, Müller, Beskorovainyi, Davis (K) – Schäfer (82. Njie), Christie-Davies – Divković (46. Andzouana), Friede (58. Ramirez), Moumou (82. Taiwo) – Nicolaescu (70. Balić)
Gólszerzők: 1. Kupčík, 69. Frimmel, 90+3. Tóth, ill. 20. Müller, 67. Beskorovainyi
Sárga lap: 43. Nosko, 52. Willwéber, 87. Vajda, 89. Lukáčik, ill. 89. Ramirez