A komáromi Selye János Gimnázium diákjai részt vettek a „Biela pastelka” gyűjtésben.

A szlovákiai Vakok és Gyengénlátók Szövetsége segítő kezet nyújt azoknak az embereknek, akik nehéz élethelyzetbe kerültek, betegség vagy baleset következtében elvesztették látásukat. A szövetség megpróbál javítani az életkörülményeiken és helyreállítani elveszett önbizalmukat.

A „Biela pastelka“ (Fehér zsírkréta) közgyűjtemény Szlovákia 10 legnagyobb adománygyűjtése közé tartozik. A gyűjtés célja, hogy pénzforrásokat szerezzen a látássérültek támogatására, valamint olyan tevékenységek finanszírozására, amelyek segítik a vakokat és gyengénlátókat a társadalomba való beilleszkedésben.

A Selye János Gimnázium minden évben segítő kezet nyújt különböző jótékonysági alapítványok számára. 2021. szeptember 24-én iskolánk csatlakozott a „Biela pastelka“ gyűjtéshez.

A negyedik évfolyam önkéntesei – Keszegh Emma IV. C és Tóth Gergő IV. D – vállalták a pénzadományok gyűjtését. Sajnos, a gyűjtésre csak az iskola épületében kerülhetett sor a romló járványhelyzet miatt. Diákjaink lelkesen vettek részt ezen a rendezvényen. Önkénteseinknek 173,07 eurót sikerült összegyűjteniük.

A kampány során tájékoztató információs lapokat és fehér zsírkrétát osztottak, amely a vakok világának szimbóluma.

Ez a nyilvános adománygyűjtés a Vakok és Gyengénlátók Szövetségének komáromi szervezetével együttműködve valósult meg. Nagy köszönettel tartozunk nekik, hogy tanulóink számára egy időre betekintést nyújtottak a vakok bonyolult helyzetébe, és ezáltal segíthettek nekik.

Köszönet illeti az iskola vezetőségét és mindazon tanárokat is, akik az önkénteseket a nemes cél érdekében a rendelkezésünkre bocsátották.

(PaedDr. Matus Alica/Felvidék.ma)