Már lapozható a Magyar Református Presbiteri Szövetség jubileumi évfolyamának hatodik, novemberi-decemberi lapszáma.

Az idei év utolsó kettős számának központi témája a karácsony. „…és ott volna Nóé, Dániel és Jób: életemre mondom – így szól az én Uram, az ÚR –, sem a fiukat, sem a lányukat nem menthetnék meg; csak magukat menthetnék meg az igazságukkal” (Ez 14,20) – e vezérfonal mentén fejti ki gondolatait dr. Viczián Miklós a lap második oldalán.

A portálunkon is rendszeresen publikáló dr. Békefy Lajos a karácsonyi kontrasztokról értekezik. Az első hatalmas karácsonyi kontraszt ezzel az egyetlen kérdéssel írható le: Miért, hogy Ő, kit angyalének dicsért, költötte ránk szerelme kincseit? Miért jött el saját világába, pedig tudta már mennyei indulása előtt, hogy övéi nem fogadják be őt itt a földön? – teszi fel a kérdést írása elején.

Dr. Győri István a karácsony szó eredetének néz utána, Knolné Tüski Gabriella pedig saját változatlan karácsonyáról ír.

Folytatódik az Isten dicsősége az orvos szemével sorozat. Ugyancsak állandó rovatban, A Biblia ételei közül ezúttal a hal kerül terítékre. Bemutatkozik Csonthó Csaba, a felvidéki Negyedi Református Egyházközség presbitere.

A Kárpát-medencei református egyházak vezetőinek visszatekintését is olvashatják az év utolsó számában. Szakács Sára dokumentumfilm-rendező filmjeiből szemezgetnek a Lemeztelenített lelkek filmjei című írásban.

Dr. Nagy Mihály egy különleges kortárs képzőművészeti gyűjteményt mutat be. Tizenkét felkért művész száznál is több alkotása volt látható 2021 őszén Debrecenben, a MODEM Galériában.

D. Szabó Dániel új sorozatot indít, melynek középpontjában a koreai keresztyénség áll. A lap beszámol a Kötegyánban megrendezett egyházmegyei presbiteri konferenciáról. Szemezgetnek továbbá a százéves Dunakeszi Egyházközség életéből.

2021. szeptember 25-én a Székelyudvarhelyi II. Református Egyházközség (Szombatfalvi) templomában tartotta konferenciáját az Erdélyi Református Egyházkerület Presbiteri Szövetsége. További információk a lapban. Dr. Békefy – Röhrig Klaudia sorozatában Pál apostol nyomába ered Bibliával a kézben.

A karácsonyi lapszámból sem hiányozhat a könyvajánló. A lap szerkesztői Krisztustól áldott, oltalmazott karácsonyt kívánnak mindannyiunknak!

(Pásztor Péter/Felvidék.ma)