(Fotó: pixabay.com)

A Szlovákiai Református Keresztyén Egyház több szinten is reagált a keleti szomszédunkban zajló eseményekre. Központi  gyűjtést szervez Kárpátalja megsegítésére, emellett egyes egyházközségek is adománygyűjtésbe kezdtek.

Géresi Róbert püspök és Porubán Ferenc főgondnok körlevélben fordult az egyházközségekhez. Mint írják: „Mindannyian szembesültünk a szomorú ténnyel, az Ukrajna és Oroszország közötti háborús helyzet kialakulásával. Krisztus tanítása alapján elengedhetetlen, hogy ebben a kritikus állapotban tevékenyen is kifejezzük az ottani hittestvéreinkkel való együttérzésünket.

Ezért e nehéz időkben arra kérjük egyházunk közösségét, hogy aki teheti, legyen szíves pénzadományával hozzájárulni a kárpátaljai háborúságot szenvedő hittestvéreink megsegítéséhez.”

Pénzadományaikat a Szlovákiai Református Keresztyén Egyház Diakóniai Központjának számlájára  lehet eljuttatni: SK15 0200 0000 0025 4004 5751. Az átutalásnál a megjegyzésben szíveskedjenek feltüntetni: „KÁRPÁTALJA”.

„Háború idején minden segítség felértékelődik, ezért mi is nagyrabecsüléssel szeretnénk megköszönni a jó szándékú felajánlásokat! Bár a földi szükségletekben való segítségnyújtás is nagyon fontos, ugyanakkor emellett ne feledkezzünk el imádságainkban is fordulni Istenhez, hogy hozza el a békesség korszakát és karolja fel a szenvedőket” – fogalmaz a közlemény.

A központi gyűjtés mellett egyes egyházközségek is kezdeményeznek adománygyűjtést a kárpátaljai testvérek támogatására. A zselízi református gyülekezet például vasárnap délutántól hétfő estig szervez gyűjtést a zselízi református templomban.

Mint a közösségi oldalukon olvasható: „Legalább egy kisbusznyi szállítmánnyal mi is hozzá szeretnénk járulni a segítségnyújtáshoz, a harcok elől menekülő testvéreink felé.“

(Felvidék.ma/Reformata.sk)