Pósa Lajos megkoszorúzott szobra Nemesradnóton (Fotó: Pósa Homoly Erzsó/Felvidék.ma)

Pósa Lajos a gyermekek szelíd szavú költője 1850. április 9-én született Nemesradnóton. A koronavírus-járvány a 170. évforduló nagyszabású megünneplését nem tette lehetővé. A tiszteletadásra idén kerülhetett sor.

Koszorúzás Nemesradnóton

A nemesradnóti szobornál koszorút helyezett el a Nemesradnóti Községi Hivatal és az Alapiskola képviselői a Pósa Lajos szavalóverseny alkalmából pénteken. Szombaton, április 9-én a Pósa Lajos Képtár átadása alkalmából koszorúzott: A kultúráért Gömörben és Gömörön túl polgári társulás nevében Balázs Éva és Balázs Emese; a Pósa Lajos Társaság és a Bátkai Alapiskola nevében Gyurán Ágnes és Sebők Csilla; Furman István költő és baráti köre Zsípből; a Csemadok Nagybalogi Alapszervezete nevében Pál Gabriella és Pál Csaba; a Bolyokvasvári Polgári Kör Egyesület nevében: Kovács V. Sándor, Agády Zsuzsanna és Tóth Pál; a Rimaszombat és vidéke pt. és a Simonyi Alapítvány nevében Bán Zoltán; a Szövetség párt Rimaszombati járási elnöksége nevében Auxt Ferenc és Halász Attila; a Nemesradnóti Önkormányzat nevében Bari Aladár polgármester; a Csemadok Nemesradnóti Alapszervezete nevében a Pillangó csoport; a Rákóczi Szövetség Balogvölgyi Helyi Szervezete nevében Pósa László és Homoly Krisztina; a Nemesradnóti Református Egyházközség nevében Nt. Agócs Tímea lelkész és a konfirmandus-gyerekek.

A koszorúzást a Csemadok Nemesradnóti Alapszervezetének elnöke, Dobos Ilona vezette. Közreműködött szavalattal Homoly Krisztina, énekkel a Pillangó csoport. A szervezők, a helyi Csemadok, a református egyházközség és a balogvölgyi Rákóczi Szövetség ezúton is hálájukat fejezik ki a megemlékezés virágaiért.

Fotó: Pósa Homoly Erzsó/Felvidék.ma

***

Koszorúzás Rimaszombatban

A Pósa Lajos Társaság Rimaszombatban, a költő egykori iskoláján elhelyezett emléktáblánál emlékezett.

Fotó: Gecse Attila/Felvidék.ma

(Felvidék.ma)