A tavalyi járványhelyzet által befolyásolt  Református Önkéntes Napok után a Szeretethíd ismét visszatér a megszokott kerékvágásba. A már hagyományossá vált felvidéki megnyitóra idén a Rimaszombati Református Egyházközség területén kerül sor május 27-én.

„A tervezett program 10 órakor áhítattal kezdődik a Petőfi-ház udvarán. A műemlék épületben működik az SzRKE Diakóniai Központ CÉDRUS nevű szociális boltja. Az önkéntes adományokat befogadó bolt, amely védett műhelyként is működik, már több mint fél éve ismert a helyiek számára, de a hivatalos megnyitó megtartását a járványhelyzet mindeddig akadályozta. Most viszont keresve sem találhatnánk jobb alkalmat, mint a Szeretethíd megnyitója. Az alkalmon az örösi Karcsa-parti Dicsőítők csapatának tagjai, Hornyák István és Melinda szolgálnak zenével és énekkel” – tájékoztatta a Reformata honlapot a program egyik szervezője, Haris Szilárd diakóniai lelkész.

A Cédrus szociális bolt megnyitója után a program a Szeretethíd védnökeinek a pódium-beszélgetésével folytatódik a Tompa Mihály Református Gimnáziumban. Idén a Szeretethíd egyházi védnöke Nagy Ákos Róbert, a Gömöri Református Egyházmegye esperese és Szabó Krisztián, a Pokorágyi Református Egyházközség gondnoka, építész, festő lesz.

A megnyitó után kezdődik a tényleges önkéntes tevékenység, amelybe az iskolások is bekapcsolódnak több csoportban: ellátogatnak idősotthonba, részt vesznek a temető szebbé tételében és önkéntes szemétszedésben.

A szervezők a Szeretethíd megnyitó keretén belül szeretnék felhívni a figyelmet az önkéntes segítségnyújtás lehetőségére a szlovák-ukrán határon, az Ukrajnából érkező menekültek fogadásában. A helyszínen információt és regisztrációs lehetőséget biztosítanak az érdeklődők számára. A gyűjtés már több gyülekezetben és a diakóniai központban is folyik, illetve már lehet regisztrálni a www.remidia.sk oldalon.

(Reformata, II/Felvidék.ma)