(Fotó: Kiss Márton/Felvidék.ma)

A 19. FINA úszó világbajnokság 4. napján nem volt hiány magyar versenyzőből, nem mellesleg az első hazai érem is megszületett. Milák Kristóf megdöntve a saját csúcsát, új világcsúccsal 1:50:34-el megvédte a világbajnoki címét. A nap másik két legfontosabb híre, hogy Kapás Boglárka 200 méter női pillangón, Kós Hubert pedig 200 méter férfi vegyesen döntőt úszik holnap este.

A tegnapi csendesebb nap után ma hét magyar úszónak is szurkolhattunk délelőtt. Először női 50 méter háton Komoróczy Lora Fanni áll rajthoz, akit egy hely választott el a középdöntőbe jutástól. Fanni a 17. helyen végzett.

Az ezt követő számban Németh Nándornak és Szabó Szebasztiánnak szurkolhattunk 100 méter gyorson. Nándor az 9., Szebasztián pedig a 13. helyen jutott tovább az elődöntőbe.

Férfi 200 méter vegyesen Kós Hubert és Török Dominik Márk állt a rajtkőre. Nagy örömünkre mindkét magyar továbbjutott, az előbbi a 6., az utóbbi a 13. helyen.

A délelőtt utolsó magyar vonatkozású számában, a 200 méter női pillangón Hosszú Katinkának és Kapás Boglárkának szoríthatunk. Boglárka nem mellesleg a szám regnáló világbajnokaként érkezett a Duna Arénába. Folytatva a mai dupla továbbjutós sémát, mindkét hazai versenyző beúszta magát a középdöntőbe. Bogi a 7., Katinka pedig a 14. legjobb idővel várja az esti úszást.

Az est első magyar vonatkozású futama a férfi 100 méter gyorsúszás volt. Németh Nándor és Szabó Szebasztián egy középdöntőben úsztak a továbbjutásért. Nándor a 2., míg Szabasztián az 5. helyen csapott célba a futam végén. Összetettben Szabó Szebasztián a 12. lett, Németh Nándor pedig holtversenyben a 8., így az est végén még úsznia kellett egyet a döntőért.

Ezután az est fő műsorszáma következett, a férfi 200 méter pillangó, Milák Kristóffal és Kenderesi Tamással. A Duna Aréna telt házas hazai nézőközönsége hatalmas üdvrivalgással fogadta a srácokat és ez nem maradt köszönet nélkül.

Milák Kristóf a szám olimpia-, világ- és Európa-bajnoka, óriási MILÁK-CSÚCCSAL 1:50:34-el több, mint egy testhosszat vert az egész mezőnyre, így megvédte a világbajnoki címét. Ezzel Miláké a magyar csapat első érme, ami nem mellesleg egy arany.

Az aranyceremónia előtt a 200 méter női pillangó elődöntője következett, ahol ismételten két magyar versenyző állt rajtőre, nevezetesen Kapás Boglárka és Hosszú Katinka. Katinka nagyot küzdve a 13. helyen végzett, Boglárba pedig a 8. legjobb idővel bejutott a szám döntőjébe.

A nap utolsó magyar vonatkozású úszását Kós Hubert és Török Dominik prezentálta a nagyérdeműnek. Dominik a 15. helyen végzett, míg Hubert az 5. legjobb idővel bejutott a szám holnapi döntőjébe.

Este 21 órától a magyar férfi vízilabda-válogatott is megkezdi a vb-szereplését. Az első csoportmeccsük azonnal egy rangadó lesz, amelyen Montenegró legjobbjaival mérettetnek meg. Kövessék figyelemmel a mérkőzést az M4 sport tévécsatornán, nemsokára mi is jövünk a mérkőzés összefoglalójával!

További felvételek a mai versenynapról ITT tekinthetőek meg.