Fotó: Hideghéthy/Felvidék.ma

A csoportelsőség és a németországi Európa-bajnokságra való egyenes ági kijutás volt a tétje a Puskás Arénában a Magyaroszág-Szerbia összecsapásnak október 14-én. A mérkőzést éppen ezért hatalmas várakozás előzte meg…

Budapesten, a Verseny utcában gyülekező szurkolók már a mérkőzés előtt két órával lázban égtek. Lelkesedésüket és vonulásukat számos magyar trikolor-füstbomba színesítette. Majd nagy várakozás kísérte az élőkép bemutatását. A magyar csapat pályára lépése és a névsorolvasás igazán lendületbe hozta a szurkolókat.

Csak remélni lehetett, hogy a tét súlya alatt nem remeg meg a magyar nemzeti tizenegy. A szurkolókon biztosan nem múlt. Teljes teltház állt a csapat mögött.

A Nélküled és nemzeti imánk éneklése csodálatos élményt jelentett a helyszínen. Az üzenet és a kŕédó egy Rózsa Sándor idézet és élőkép volt:

„Ha mindönki úgy tösz ahogy tönni köll, akkó mindön úgy lösz, ahogy lönni köll!”

A kezdősípszó utáni támadások biztatóak voltak. Az első igazi helyzetet a 15. percben a félpályáról indítta a magyar csapat, majd Szoboszlai szöglete nem jeletett veszélyt a szerb kapura. Viszont az ellentámadásból könnyen vezetést szerezhettt volna az ellenfél.

A 21. perc végtelen örömet hozott, Négo beadását Varga Barnabás értékesítette. A mezőnyfölény egyértelműen a magyaroké volt, s bátor játékkal vállalták is küzdelmet.

Nem tartott azonban túl sokáig a kezdeti öröm: a szerbek a 33. percben szögletből kiegyenlítettek.

Nem kellett sokág szomorkodni. Az első ellentámadásból Sallai egy csodálatos mozdulattal 20 méterről a 34. percben kiegyenlített. Zúgott a stadion. Egyszerre ugrott fel majd 65 ezer ember. A lendületes, támadó szellemű foci kitartott a félidő végéig.

A második félidőt a szerbek cserékkel kezdték. S be is találtak a kapuba az 50. percben, és az 53-ban is – a vonalbíró azonban mindkét esetben lest intett. Így maradt az eredmény: Magyarország:Szerbia 2:1.

Marco Rossi is két cserével erősített. Harminc perc volt hátra, s a szerbek agresszívebben támadtak. A magyarok is küzdöttek minden labdáért.

A 70. percben a szerbek háromszor sorozták meg Dibusz kapuját, de a szerencse és a kapufa a magyarokat segítette. A küzdelmet további két cserével támogatta Rossi. Nehezebb, töredezettebb focit látott a közönség.

Helyzetek egyik és másik oldalon. Zúgott a mindent bele, s közben fogyott a játékidő, már 10 percen belül járt. Elindult a végső visszaszámlálás. Mindenki állva taposolt. A végsőkig hajtva a magyarok csapatát.

RIA RIA HUNGÁRIA!

Hat perc a hosszabbítás a végén. Óriási feszültség, felfokozott hangulat, s talán az utolsó szerb pontrúgás. Dibusz hatalmasat védett! Megőrizte a magyarok előnyét!

Ez a győzelem hatalmas lépés az Eb-részvétel felé, hiszen ha a litvánoktól is sikerül hazahozni a 3 pontot, akkor már semmi sem áll nemzeti tizenegyünk útjában: irány a németországi Európa-bajnokság!