Események betöltése

Vissza az összes eseményhez

  • Ez az event elmúlt.

XX. Egressy Béni Országos Színjátszó Fesztivál – pénteki program

PrintFriendly and PDF

október 19.,09:00

A Csemadok Országos Tanácsa – Pozsony megbízásából a Csemadok Kassa-környéke Területi Választmánya – Szepsi, mint főszervező október 18-21-e között rendezi meg az  XX. Egressy Béni Országos Színjátszó Fesztivált.

Szepsiben 2018. október 19-én (péntek) a műsor a következő:

Vendég- és versenyelőadások a Városi Művelődési Központ nagytermében:

09:00 Csavar Színház – Színjátszó csoport
Hetény (Hatiny) – Callóközi vándor színház
Nagyidai cigányok ( fergeteges humorú, interaktív játékos előadás) – 70 perc
Forgatókönyv: Gál Tamás – 2. számú vendégelőadás

10:15 Fesztysek – Gyermek színjátszó csoport
Ógyalla (Hurbanovo) – Feszty Árpád Alapiskola Ógyalla
Marci udvarol (parasztkomédia ) – 20 perc
Rendezte: Csorba István – 2. számú versenyelőadás

11:00 Csiribiri drámakör – Gyermek színjátszó csoport
Kassa (Košice) – Márai Sándor Alapiskola és Gimnázium
Fazekas Mihály: Lúdas Matyi (pódiumjáték) – 20 perc
Rendezte: Fedor Elek Erika – 3. számú vendégelőadás

11:30 Nefisz Színjátszó csoport – Színjátszó csoport
Nemesócsa (Zemianska Olča) – Csemadok Nemesócsai Alapszervezete
A tojás (parasztkomédia) – 25 perc
Rendezte: Csorba István – 3. számú versenyelőadás

12:00 A bemutatott versenyelőadások értékelése
A szakmai zsűri értékeli a második munkanap délelőtti versenyelőadásait a Városi
Művelődési Központ nagytermében

12:00 – 14:00 Ebéd a fellépő színjátszók, a csoportvezetők, kísérőik és a közreműködő csoportok, valamint
az Egressy Béni Fesztivál-díj tulajdonosa számára a Bódva Panzió éttermében

15:00 Csécsi Éneklő és Hagyományőrző Csoport – Színjátszó csoport
Csécs ( Čečejovce) – Csemadok Csécsi Alapszervezete
Sňír Mária: Pletykálás (jelenet) – 20 perc
Rendezte: Sňír Mária – 4. számú versenyelőadás

16:00 Bulibicska Színjátszó Csoport – Színjátszó csoport
Felsőszeli (Horné Saliby) – Csemadok Felsőszeli Alapszervezet
Kéri Ferenc: Meghalsz, Banya! (vígjáték) – 45 perc
Rendezte: Nogely Mónika – 5. számú versenyelőadás

17:00 Novus Ortus diákszínpad – Színjátszó csoport
Dunaszerdahely (Dunajská Streda) – Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ
Novus Ortus tagjai: Állati színház, avagy színészfarm (kamara előadás) – 50 perc
Rendezte: Takács Tímea – 6. számú versenyelőadás

18:00 Nánai Színjátszó Csoport – Színjátszó csoport
Nána (Nána) – Nánai Községi Hivatal
Gyárfás Miklós: Játék a csillagokkal (komédia) – 45 perc
Rendezte: Lengyelfalusi Juhász Mária – 7. számú versenyelőadás

17:00 – 19:00 Vacsora a fellépő színjátszók, a csoportvezetők és kísérőik, valamint az Egressy Béni
Fesztivál-díj tulajdonosa számára a Bódva Panzió éttermében

19:00 Vár-Lak színjátszó csoport
Torna (Turňa nad Bodvou) – Csemadok Tornai Alapszervezete
Marth P. Ildikó: A ráróti csikótojás (komédia) – 55 ´
Rendezte: Balázs Éva, Kajkó Henrietta – 8. számú versenyelőadás

20:15 Makranci Cserépszín Hagyományőrző Csoport – Esztrád csoport
Makranc (Mokrance) – Csemadok Makranci Alapszervezete és a Községi Hivatal
Fekete Ilona: A buszmegálló (falusi vígjáték) – 15 perc
Rendezte: Fekete Ilona – 9. számú versenyelőadás

21:00 Csillagvirág Színjátszó Csoport – Színjátszó csoport
Tornagörgő (Hrhov) – Csemadok Tornagörgői Alapszervezete
Kéri Ferenc: Az alkohol öl (komédia) – 45 perc
Rendezte: Lengyel Ildikó – 10. számú versenyelőadás

21:45 A bemutatott versenyelőadások értékelése
A szakmai zsűri értékeli a második munkanap délutáni versenyelőadásait a Városi
Művelődési Központ nagytermében

A fesztivál médiapartnerei:
Lakoma, az Egressy Béni Országos Színjátszó Fesztivál lapja, Első kézből, Csemadok havilap, Vasárnap, hétvégi magazin, Felvidék.ma, az első szlovákiai magyar hírportál, Új Szó, szlovákiai magyar napilap, Kürtös, Nagykürtösi járás közéleti havilapja, Regfilm, Szepsi, Televíziós műsorkészítés, Hírek.sk, Szlovákiai magyar televíziós hírportál, Magyar Interaktív Televízió, Magyar 7, hetilap, Szlovákiai Magyar Televíziósok Szövetsége, Kassai Figyelő, független magyar folyóirat, Javisko, szlovák folyóirat az amatőr színjátszásról.

A fesztivál támogatói:
Szepsi Városi Hivatal és Önkormányzat, Buzitai Községi Hivatal és Önkormányzat,
Szepsi Városi Művelődési Központ és Könyvtár, Bubi Fa, Bubenko György, magánvállalkozó – Sacca, Kazincbarcikai Városi Hivatal és Önkormányzat, Tolfi hangosítás, Tóth László, vállalkozó – Makranc, Dianthus, Zöldség – gyümölcs, Csoltkó Jenő, magánvállalkozó – Jászó, Bodva Servis, Irodaszerek és iskolaszerek, Benyiczká Beáta, magánvállalkozó – Szepsi, Kvety Protea, Pálos Márta, magánvállalkozó – Szepsi, Bonum Vinum borárusítás, Dobos Zoltán, vállalkozó – Szepsi, Stonel, Lukács Zoltán és Lukács János, magánvállalkozók – Szepsi, Stormphoto.sk, Szilvássy Péter – Szepsi.

A fesztivál társrendezői:
Csemadok Szepsi Alapszervezet, Csemadok Buzitai Alapszervezet,
Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet – Dunaszerdahely,
Szepsi Városi Hivatal és Önkormányzat, Buzitai Községi Hivatal és Önkormányzat,
Szepsi Városi Művelődési Központ és Könyvtár,
Kazincbarcikai Városi Hivatal és Önkormányzat (Magyarország).

A fesztivál fővédnöke: 
Bárdos Gyula, a Csemadok országos elnöke

A fesztivál főtámogatói:
Kisebbségi Kulturális Alap – Pozsony (Szlovákia),
Bethlen Gábor Alap – Budapest (Magyarország).

Az előadásokra a belépés díjtalan.
A műsorváltozás jogát fenntartjuk! Mindenkit szeretettel vár a rendezőség!

Részletek

Dátum:
október 19.
Időpont:
09:00
Esemény Category:

Helyszín

Több helyszín
Szepsi, Szlovákia
MEGOSZTÁS