50163

Újabb nagyarányú vereséget szenvedtek a rimaszombati kék-fehérek. A DOXXbet liga utolsó őszi fordulójában 4:1-re kaptak ki Eperjesen, s így jelentős hátránnyal a vonal alatti hetedik helyről várják a tavaszi folytatást.

Az első félidő eleje mezőnyjátékkal telt, 15 percnyi ismerkedés után aztán megélénkült a játék, és az aktívabban játszó házigazda Dupkala szabadrúgását követően Dzurík révén megszerezte a vezetést. A folytatásban is szinte kizárólag a vendégek térfelén zajlott a játék. Nagy ziccerek mindkét oldalon adódtak. A 31. percben aztán Šafranko növelte a hazaiak előnyét, majd öt perccel később Popovič beadását követően Chovanec emelkedett a legmagasabbra, fejese utat talált a kapuba, így még a szünet előtt szépítettek a vendégek.
A szünet után egy kissé kényelmesebben futballozott az Eperjes, de így is növelni tudta előnyét és megérdemelt győzelmet aratott.
Összességében elmondható, hogy a gömöriek az egész őszi szezon alatt nagyon gyengén szerepeltek, és ezzel az utóbbi néhány esztendő leggyengébb őszi teljesítményét produkálták. Nagyon úgy néz ki, hogy a cél, azaz az első hat közé való jutás (rájátszás) egyre inkább távolodik, nehezen lesz elérhető a tavaszra maradt négy mérkőzésen (Bártfa otthon, Liptószentmiklós idegenben, Zólyom idegenben és Tőketerebes otthon).
A rimaszombati csapat a követ­kező héten még edz, a téli szünetet követően január elején pedig megkezdi az alapozást a tavaszi idényre.

DOXXbet Liga, keleti csoport 18. forduló
1.FC Tatran Eperjes – Rimaszombati VSK 4:1 (2:1)
Eperjes, 395 néző. Vezette: Ježík – Vorel, Jánošík
1. FC Tatran: Jakubech – Kačala, P. Jacko, Štefančík, P. Leško – Dzurík, Poliaček – D. Leško, Katona (77. Ivanko-Macej), Dupkala (90. Benes) – Šafranko (85. Eliaš)
Rimaszombat: Prošovský – Gálik, Kovanič, Brezinský, Bial – Poremba – Gazda (73. Andráši), Kotľar (87. Hank), Čertík, Popovič – Chovanec
Gólszerzők: 1:0 Dzurík (16.), 2:0 Šafranko (31.), 3:0 Poliaček (86.), 3:1 Chovanec (38.), 4:1 Leško (90.+)
Sárga lap: 48. Poliaček, 61. D. Leško – 86. Čertík