53679

Somorján május 8-án zajlottak le a III. PomléRun küzdelmei. Az előző két évtől eltérően nemcsak Pomlé erdőparkban és környékén futottak a résztvevők: az esemény ezúttal főleg a tavaly megnyílt csölösztői sportkomplexumban, az Elements Resort-ban zajlott, hiszen a fő táv kivételével mindegyik versenyszámot a lovas-arénában futották a résztvevők. A 200 és 800 méteres távot a legkisebbek kizárólag speciális futásra alkalmas talajon, ún. tapétán futották (homok és tapétafoszlányok keveréke). Az 1500 méteres távot és a hobbifutást (3300 m) füvön, és tapétán, a fő futószámot (10 km) pedig aszfalton, füvön és tapétán futották a résztvevők, hiszen ez a táv a csölösztői sportkomplexumból indult, a négyeseki úton és városon keresztül vezetett, majd a Pomlé erdőparkban visszafordulva az új sportkomplexumban volt a befutó is. A csölösztői Elements Resort új sportlétesítményében öt kategóriában futottak a jelentkezők:

200 m – óvodás, vagy kisebb gyerekek
800 m – alsó tagozat (1–4. évfolyam)
1500 m – felső tagozat (5–9. évfolyam, primó-kvartó)
3,3 km – hobbifutás (nők és férfiak együtt, de külön kategóriában)
10 km – fő futószám (nők és férfiak együtt, de külön kategóriában)

A szervezőktől minden résztvevő 50 %-os kedvezményt kapott a május végén nyíló AQUA ARÉNÁBA.
A szervezők a befolyt nevezési díjból a somorjai Pomlé Utcai Speciális Általános Iskolát támogatták.

A 10 kilométeres fő számot a férfiaknál Davidík Marián nyerte egy fantasztikus 0:33:59-es idővel. A nőknél pedig Cibová Martina 0:42:38-as idővel lett első. A fő futószám keretében a somorjai sportklubok és az egyéni versenyzők is megmérkőztek a vándorharangért, melyet egyéniben a somorjai Nagy Gyuri nyert, csapata, a 3klub Somorja – Triathlon pedig a legjobb somorjai csapatként végzett.

A részletes eredmények IDE kattintva érhetőek el.

Az eseményről készült fotógaléria ITT tekinthető meg.

Méry János, Felvidék.ma{iarelatednews articleid=”53180,45462,43365,53074,51026,46519″}