(Fotó: Gecse Attila)

A II. ligás rimaszombatiak az eneszkeiek, a III. ligás fülekiek a karasznóiak, a IV. ligás tornaljaiak a herencsvölgyiek, míg az V. ligás ajnácskőiek a Santrio Láza csapata ellen győztek könnyedén a hétvégi fordulóban. Az NB3-as salgótarjániak értékes pontot hoztak haza a jászberényiek otthonából.

A rimaszombatiak a II. liga keleti csoportjának alsóházi rájátszásában két vereség után (legutóbb hazai pályán a poprádiaktól kaptak ki) az eneszkeieket fogadták. Azt az Eneszkét, amely az egyetlen csapat a mezőnyben, amelytől az idén nem kaptak ki, s legutóbb idegenben is győzni tudtak. Ennek reményében léptek pályára Csányi Csaba védencei, s a Prošovský–Vasilko, Petrán, Sekulič, Morháč–Fajčík (77. Mikhejev), Vargic, Mazur (73. Lacsarak), Ľupták, Uličný–Kelemen (86. Wurczel) összeállítású csapat teljesítette is a várakozásokat.

Az MŠK csapat már a 12. percben megszerezte a vezetést a 172 néző legnagyobb örömére, Kelemen a jobb oldalon futott el, s éles szögből ellőtt labdája a kapufa érintésével talált utat Deronja hálójába. A 31. percben Čiernik játékvezető Fajčík ellökéséért ítélt büntetőt, amelyet Vargic vágott a vendégek kapujába. A vendégek is próbálkoztak, de Stankovič lövése a felső lécet találta telibe. A 66. percben végleg eldőlt a mérkőzés, ugyanis Ľupták is bevette a vendégek kapuját. Mivel a héthársiak odahaza kikaptak a poprádiaktól, így a batyiak visszaelőzték őket a táblázaton.

Legközelebb, április 29-én, szombaton 16.30 órától éppen a héthársiakat fogadják.

A táblázat állása:

Sima győzelmek

A III. ligában a Losonc–Fülek rangadó után az FTC csapata otthon fogadta a karasznóiak csapatát, s a mintegy 450 néző végre remek hazai játékot és végül magabiztos győzelmet láthatott. A Kostics–Telek, Zsivics, Borowski, Rubint (61. Lazsík)–Hattori, Urbancsok, Lipták (88. Fajd), Vujosevics–Juhász, Botoš (74. Ogaraku) összetételű csapat Botos Attila góljával szerezte meg a vezetést, de a vendégek egészen a végjátékig jól tartották magukat. A rájátszásban azonban jött Vujosevics, aki kétszer is bevette Lastovica kapuját.

A losonciak Újbányára látogattak, ahol már a 13. percben tizenegyeshez jutottak, amit Vilhan értékesített. Hat perc múlva Ľupták spori a hazaiaknak is tizenegyest ítélt, s Fereje kiegyenlítette az állást. Ezt követően Husaník percei következtek, aki előbb az első félidőben, majd a második félidőben is bevette Graus kapuját, sőt Kamendy is betalált, így a vendégek sima győzelmet arattak az újbányaiak felett, akiket így a fülekiek is megelőztek a tabellán.

Április 29-én, szombaton 16.00 órától a losonciak a Námesztó csapatát fogadják, míg a fülekiek az újbányaiakhoz látogatnak.

Három pont Óvárról

A IV. ligában a tornaljaiak a herencsvölgyieket fogadták 300 néző előtt, s esélyeshez méltóan be is gyűjtötték a három pontot Tomáš Boháčik edző védencei. Balog Zsolt a 33. percben szerezte meg a vezetést a hazaiaknak, s a 87. percben Juhász Csaba biztosította be a három pontot.

Az ipolynyékiek Antal góljával gyűrték le a Medzibrod csapatát, míg a múlt héten az éllovas Šalková otthonában remekül szereplő óváriak ezúttal odahaza nem bírtak a tótgyarmatiakkal, s hiába vezettek az első félidőben Golian tizenegyesből szerzett góljával, a vendégeknek az is belefért, hogy Havrila büntetőt hibázott. Végül Havrila, Nilaš és Lukács góljaival elvitték a három pontot Óvárról.

A hétvégén a tornaljaiak ismét odahaza lépnek pályára, a Rakytovce csapatát fogadják, míg az óváriak a herencsvölgyiekhez, az ipolynyékiek a Pliešovce otthonába utaznak.

Dupláztak az ajáncskőiek

Az V. ligában a felediek ezúttal sem voltak képesek pontot szerezni, ezúttal a rimakokavaiak otthonában hagyták a három pontot. Az ajnácskőiek viszont nem sok esélyt adtak a mérkőzés előtt még második helyen álló Santrio Láza csapatának, s Illés Ronald már a 17. percben megszerezte a vezetést a hazaiaknak. A félidő végén Kovács Róbert duplázta meg az előnyt, majd a második félidőben Illés Ronald is megduplázta a góljai számát.

A csábiak a reménytelenül sereghajtó nagybalogiak otthonába látogattak, ahol végig vezetve Balga 2, Híveš és Péter góljaival 4:2 arányban győztek. A ragyolciak úgy, ahogy két hete a felediek, Nyustyán hagyták a három pontot, így visszaestek a 4. helyre.

Április 30-án, vasárnap a felediek a murányiakat, a csábiak az ajnácskőieket, míg a ragyolciak az alsósztregovaiakat fogadják.

A hazaiak átvették az irányítást

Az NB3-as salgótarjániak a bajnokság második helyén álló jászberényiekhez látogattak, s egyáltalán nem játszottak alárendelt szerepet, sőt két kapufáig jutottak. A második félidőben a hazaiak átvették a játék irányítását, de csak a 84. percben szereztek vezetést Nyárasdi találatával. Amikor már úgy tűnt, hogy a jászságiak begyűjtik a három pontot, s tovább ragadnak a listavezető kazincbarcikaiakra, a rájátszás csattanójaként Kerényi 25 méterről eleresztett szabadrúgása Miski kapujában kötött ki.

Bari Jenő csapata szombaton 17.00 órától a tiszaújvárosiakat fogadja.