Országszerte különféle, színesnél színesebb, vonzóbbnál vonzóbb beiratkozási programmal kedveskednek az alapiskolák pedagógusai szülőnek és gyermeknek egyaránt. S hogy miképp zajlott e programnak a következő része, a „Játsszunk együtt“ az Érsekújvári Czuczor Gergely Alapiskolában, Novák Mónika, az iskola igazgatónője tájékoztatta honlapunkat:

„Az Iskolahívogató kiadvány felhívására – az esős idő ellenére – sokan megjelentek a Czuczor Gergely Alapiskolában 2008. január 19-én, szombaton. A „Játsszunk együtt!“ rendezvényen a szülőket, nagymamákat, óvónőket Kollár Erzsébet pedagógus – a program felelőse – üdvözölte a szinte hiánytalanul megjelent alsó tagozatos pedagógusok és nevelőnők nevében. A foglalkoztató délutánon a szülők részére iskolánk gyógypedagógusa/logopédusa, Kis Mária tartott előadást az iskolaérettségről, az iskolakezdéssel járó esetleges problémákról. Gyakorlati tanácsokkal látta el a szülőket, segédanyagokat, foglalkoztató füzeteket mutatott be. Másodízben szerkesztettük meg az Iskolahívogató újságot, melynek elsődleges célja bemutatni iskolánkat, a falak közt zajló tevékenységeket, a beiratkozást megelőző programjainkat. A kiadvány nemcsak a szülőhöz, hanem a gyermekhez is szól. Részükre mesékkel, versekkel, fejtörőkkel, kifestővel is bővítettük a tartalmát. Igyekeztünk eljuttatni e tájékoztató füzetet az iskolakezdő gyermekek szüleihez még a rendezvények előtt.”

A szakember előadása után az igazgatónő képes prezentációban mutatta be az intézményt, kiemelve azon tényt, hogy a hagyományokra építenek. Lehetőséget kaptak az érdeklődők arra is, hogy választ kapjanak kérdéseikre. Megtekinthették az első osztályos tankönyveket, az idei elsősök írásfüzetét, belelapozhattak a Krétapor című, negyedévente megjelenő, tanulók által szerkesztett iskolai újságba. Míg a szülők az előadást figyelemmel hallgatták, addig a szomszéd osztályteremben folyt a „munka“. A kézműves műhelyek elnyerték az ovisok érdeklődését, készítettek álarcot, ragasztottak, vágtak, különböző képzőművészeti technikákat ismerhettek meg, próbálhattak ki. A bátrabbak bábszínházat játszottak, labdáztak, várat építettek, s később a szüleiket is bevonták a tevékenységükbe. Huszlicska Ágnes és Krpelán Ágnes pedagógusok meg is táncoltatták a legmozgékonyabbakat. Táncos-zenés-dalos összeállításukat nem csak a kicsik, de nézőként a felnőttek is élvezték. Vendégül látták az MTV, a helyi NZTV, a Castrum Novum hetilap, az Új Szó Régiópressz mellékletének szerkesztőit, riportereit.
Végül az igazgatónő hozzáfűzte: „Figyelve az apróságokat megállapítottuk, hogy a ma gyermekei olyannyira talpraesettek, hogy még a nekik szegezett mikrofonok, a rájuk irányuló kamerák sem hozzák zavarba őket. Az alapos beiratkozási programot, melyet iskolánk pedagógusai évről évre különös gonddal készítenek elő, reméljük, siker koronázza majd 2008. január 28-án és 29-én. Ekkor kerül sor nálunk az idei iskolába való beíratásra /nemcsak az első, de a nulladik évfolyamba is/. Szeretettel várunk minden kedves szülőt és gyermeket 8 és 12, valamint 14 és 17 óra között.“

„…hol volt, hol nem volt, volt egyszer egy város. A Víztoronytól innen, a téren túl, a Czuczor Gergely utcában áll egy iskola. Biztosan messziről megismernéd. Óriási épület sok-sok ablakkal, piros tetővel. Az udvarán nagyokat lehet játszani. Ha kíváncsi vagy, mi rejlik a falak mögött, kérünk Téged, gyere el s Játsszunk együtt!
Hozd magaddal anyukádat, apukádat s jókedved se hagyd otthon! Szeretettel várnak a tanító nénik és tanító bácsik.“

A képek is a jókedvet, a hangulatos és barátságos közeget, az odaadó felkészülést igazolják:

{mosimage}

{mosimage}

{mosimage}

{mosimage}

{mosimage}
FelvidekMa, ba