3-2-re legyőzte a magyar válogatott az Európa-bajnok görög alakulatot a Puskás Ferenc Stadionban rendezett barátságos mérkőzésen. Erwin Koeman győzelemmel mutatkozott be a csapat kispadján.

Kölcsönös óvatoskodással indult az összecsapás, igazolva a Puskás Ferenc Stadionba látogató hétezer nézőnek, hogy valóban barátságos mérkőzésről van szó. A görög csapat nyilván nem akart semmit sem kockáztatni a júniusi Európa-bajnokság előtt, és a szövetségi kapitányával ismerkedő magyar válogatott sem ugrott neki ellenfelének.

Azonban így is látszott a holland tréner keze nyoma, ami leginkább a rövidpasszos játékban és a labdatartásban volt észrevehető. Kisebb helyzetek így is voltak, Huszti Szabolcs a 19. percben fejelt lendületből a jobb kapufa mellé, öt perc múlva pedig a válogatottba sokadszor visszatérő Dárdai Pál riogatta a frissen beállt Konsztantinosz Halkiaszt egy 25 méteres életerős lövéssel.

Védelmünk is stabil volt, különösen Vanczák Vilmos játszott megbízhatóan – egészen a 44. percig. Ekkor nem sikerült felszabadítania a rutinos Theofanisz Gekasz elől, aki szerencsénkre luftot rúgott. A visszapattanó azonban Ioannisz Amanatidisz elé került, aki jó ütemben érkezve nyolc méterről a hálóba pofozta a labdát. (0-1)

Az öltözőben Erwin Koeman valamit mondhatott a magyar játékosoknak, mert a második félidő egyáltalán nem hasonlított az elsőre. Kezdődött azzal, hogy már a játékrész második percében Gera Zoltán keresztpassza után Dzsudzsák Balázs egy életerős 17 méteres lövéssel kiegyenlített (1-1), majd a nagyon aktív Huszti Szabolcs került helyzetbe.

Az 59. percben aztán át is vette a vezetést a valóban jobban játszó magyar válogatott, mikor Huszti szabadrúgását a kapu előtt jól helyezkedő Juhász Roland fejelte hét méterről védhetetlenül a hálóba. (2-1) A görög védelem egyre többször hagyott ki, aminek köszönhetőem négy perc múlva növelte előnyét a hazai gárda. A Huszti szöglete utáni kavarodásban Vadócz Krisztián elé került a labda, aki ki is használta a váratlan lehetőséget, és közelről a bal sarokba továbbította a játékszert. (3-1)

A magyar válogatott a harmadik találat után sem vett vissza a lendületből, és továbbra is veszélyesen játszott. Nem egyszer egészen a görög kapuig jutottunk, míg a gyakran beszorított görögök leginkább kontrákkal próbálkoztak. Az utolsó percekben még szépítettek a vendégek: a csereként beállt Nikolaosz Liberopulosz fejelt hat méterről a hálóba. (3-2) A végén még Orosz Pétert vágták fel a tizenhatoson belül a vendégvédők, de a holland játékvezető sípszava néma maradt. A szépítés azonban semmit sem von le a győzelem értékéből, mely akár nagyobb arányú is lehetett volna. Nem a görögökön múlt.

Erwin Koeman tehát győzelemmel bebütált a magyar válogatott élén, nem is akármilyennel. A mutatott játék alapján a görög csapat láthatóan nem akart kockáztatni az Európa-bajnokság előtt, de akkor is ők a regnáló kontinensbajnokok, akik mellesleg egyáltalán nem a B-csapatukkal érkeztek Budapestre. Nem utolsó sorban pedig a jelenlegi világbajnok tavalyi legyőzése után újabb skalpot szerzett a válogatott.

“Szerintem már az első félidőben is jól játszottunk, Huszti akár vezető gólt is szerezhetett volna. A legjobban annak örülök, hogy mindenki betartotta azt, amit kértem tőle – kezdte a meccs utáni értékelését Erwin Koeman. – Az egyenlítő találat visszarántott minket a pályára, utána szép gólokat lőttünk és megérdemelten nyertünk. A játékosok ugyan el voltak keseredve a félidőben, de sikerült erőt öntenem beléjük. Lehetett volna nagyobb arányú a győzelem, de jobb is talán, hogy nem lett 4-1. Ne bízzuk el magunkat, a helyén kell kezelnünk ezt a mai meccset.”