Június 7-én, szombaton két felvidéki egyházközségbe, Helembára és Zsitvabesenyőre látogat a Szent Korona Lovagrend. Képviseletükben lovag dr. Bakos Batu nagymester és lovag Mireisz Tibor jóvoltából fogadhatják mindkét település templomában a Magyar Szent Korona Hummel Gizella ötvösművész által készített hiteles másolatát a koronázási jelvényekkel, az országalmával és a jogarral együtt.

A Szent Korona Lovagrend, amelynek felvidéki tagozata jelenleg szerveződik, több magyarországi település, Svájc és Erdély után juttatja el a felvidéki községekbe is a Szent István király által felajánlott ország becses történelmi ereklyéit. Mindkét helyszínen a Szent Korona keresztény ikonográfiájáról, illetve a lovagrend Mária- tisztelettel kapcsolatos küldetéséről, a Regnum Marianumról tartandó előadások, imaóra és ünnepi szentmise mellett csatlakozhatnak a jelenlevők ahhoz a 100.000 emberhez, akik eddig már esküt tettek a lovagrend jóvoltából a Magyar Szent Koronára.
Az első állomás Helemba község templomában lesz, ahol délután 4 órakor kezdődik a Magyarok Nagyasszonya közbenjárásáért tartandó imaóra, majd ezt követi az előadás. Zsitvabesenyő községben este fél 7-kor kerül sor az előadásra, majd 7 órakor az ünnepi szentmisét Szalai Gábor tatai lelkiatya mutatja be a helyi Magyarok Nagyasszonya-kápolnánál. Szeretettel várják az érdeklődőket a két felvidéki egyházközségben!

Pázmaneum