A Lévai Református Egyházközség 2008. október 10-én emlékezett impozáns bérházának, a Kálvin-udvar építésének 100. évfordulójára. A helyi egyházközség a Lévai Járási Levéltár és a Barsi Múzeum közreműködésével készített kiállítást az épület 100 éves történetéről.

A kiállítás december 31-ig megtekinthető az egyházközség lelkészi hivatalában.
Az épület alapkövét 1908. október 31-én ünnepi keretek közt helyezték el, amely a következő évben már elkészült. A bérlők száma ma is megközelíti a harmincat. A város főterén álló épületet a régi rendszerben a pusztulás fenyegette. A rendszerváltozásnak köszönhetően 1991-ben kapta vissza az egyházközség. Az épületnek a tetőzete 1997-ben, 2001-ben a homlokzata, míg a beltere 2005-ben lett felújítva.
Az épület ma is hirdeti Isten dicsőségét, az építő nemzedék hitét, áldozathozatalát és reménységét. Léte a mai nemzedéket is erre a szolgálatra indítja. Adja Isten, hogy az elkövetkezendő nemzedékek is hűséges őrzői, építői legyenek ennek az örökségnek.

Felvidék Ma, Kassai Gyula