Döntetlen (1:1) eredménnyel, rendbontás nélkül ért véget Kassán a dunaszerdahelyi és helyi futballcsapat közti mérkőzés. Feleslegesnek bizonyultak a biztonsági előkészületek, magyarországi drukkerek nem jöttek, Dunaszerdahelyről mindössze egy tucatnyi szurkoló utazott Kassára.

Az 1. FC Košice – FK DAC 1904 Rt. Corgoň-ligás mérkőzésről folyamatosan beszámoltunk portálunkon, 16:30 órától. Együtt szurkolhattunk a sárga-kékeknek! Lássuk mi történt percről-percre a kassai stadionban. A végeredmény 1:1. Megérdemelt döntetlen!

90. perc
Viazankát Novota szereli, a kassaiak megint reklamálnak, mert szerintük szabálytalan volt, majd az említett játékos újra helyzetbe kerül, de lövését a DAC kapusa hárítja.

88. perc Kweuke megszerzi a DAC-nak az egyenlítő találatot. Megérdemli a Lorant-legénység!

87. perc A kassai szurkolók örömükben görögtűzzel ünnepelnek. Hogyan hozhatták be a stadionba? Hiszen a rendőrség azt állította, fokozott ellenőrzés lesz. Erről ennyit!

84. perc Sárga lapot kap Kweuke. Közben a hazaiak egy transzparenst feszítenek ki. Rajta ez áll: Brutális rendőrség, buta politikusok!

78. perc
Škutka fejesét még hárítja Novota, de Matič lövését már nem. 1:0 a kassaiaknak!

77. perc
Nlend helyére Caha érkezik. Közben sárga lapot kapott Marcin, a DAC játékosa. Megszokhattuk…

74. perc Mindkét kapunál helyzet adódott. Nlend fejéről a kassai kapus szedte le a labdát, míg Novotának Novák lövését kellett hárítania.

69. perc A Kassa rohamoz. Ezúttal Kišš beadását Škutka Novota jobb kapufájára lőtte.

68. perc
Marcin szabálytalanul szerelte Matičot, amiért jó szögből szabadrúgást kaptak a kassaiak, de Novota résen volt.

67. perc
És újra a kameruni focista kerül helyzetbe. Nlend fejese alig egy méterre kerüli el Putnocký kapuját.

66. perc
Újra Nlend került helyzetbe, de lövése ezúttal a DAC- szurkolók szektorába csapódott.

64. perc Ellentámadásból majdnem gólt szerzett a kassai csapat, Milinkovič lövése alig ment mellé Novota üres kapujának.

63. perc
Óriási helyzet a DAC előtt. Nlend 5 méterről lőtt, de lövését a kassai kapus szögletre hárította.

60. perc Nlend a pálya szélén futó Regedeinek játsza a labdát, aki ellövi, de a kassai kapus a helyén van.

57. perc Hatalmas helyzetbe került Školník, de bombáját Novota kiölözte, amelyre Kolbas lecsapott, de saját csapattársát Novákot találta hátba.

55. perc
A DAC tizenhatosába Milinkovič tör be és Gerich szerelését a nézők szabálytalannak ítélik meg, de a játékvezető nem. A bírót magyar k…-nak titulálják.

52. perc Cserél a DAC. Osei helyett Marcin lép pályára.

51. perc Regedei szabadrúgása a kassai kapu felett szállt el.

49. perc Kolbasnak jó helyzet adódott volna 18 méterről egy szabadrúgás elvégzéséből, de Pinte mentett és az újabb kassai támadás már les volt.

48. perc A frissen beálló Škutkának két helyzete is volt rövid időn belül, de Novota kapujára veszélytelenek voltak.

46. perc
Elkezdődik a 2. félidő. A kassai csapat cserélt Kuzma helyére Škutka jött be.

45. perc Vége az első félidőnek! Az eredmény: 0:0

44. perc Távoli lövéssel próbálkozik Osei, de nem tudja meglepni a kassai kapust.

41. perc A hazaiak a labdánál, de nem tudják mit kezdjenek vele, a hazai szurkolók szurkolók fütyülnek.

35. perc Regedei szögletére Nlend ugrik fel, de csak egy kassai védőt talál el fejese.

31. perc Előbb Kolbas és Novota támadását szűri meg a DAC védelem, majd Kuzma elől kell mentenie Novotának. A DAC edzője már apálya szélén és utasítja játékosait.

28. perc Kolbas 22 méterről szabadrúgást végez el, de lövése két méterrel Novota kapuja felett suhan el.

26. perc Óriási helyzet a kassaiak előtt. Milinkovič lövését a gólvonalról Németh Krisztián lövi el.

24. perc
Matič került helyzetbe, de míg átvette a labdát és tovább akarta passzolni Nováknak, addig az lesre került.

22. perc
Nlend újabb helyzetbe kerül, a DAC egyáltalán nem védekezik. A kassai szurkolók három szlovák zászlót raktak ki válaszul a dunaszerdahelyi magyar zászlóra.

21. perc Milinkovič bombáját Novota szögletre öklözte, de a szögletből már nem adódott helyzet a kassaiaknak.

20. perc
A DAC hálóőrének Kolbas elől kellett tisztáznia.

16. perc Nlend elől Putnocký kapus fejjel hárított. A sárga-kékek szurkolói folyamatosan buzdítják csapatukat. Még a szlovák riporterek is megjegyzik, hogy semmiféle gyűlölködő rigmust nem kiabálnak.

15. perc
Rövid időn belül három leshelyzete is volt a DAC-nak.

14. perc A hazaiaknál Milinkovič veszélyeztette Novota kapuját.

13. perc
A sárga-kékek rohamoznak, ezúttal Boya lövését mentették a kassai védők.

11. perc
Ismét Kweuke támadt, de gyenge lövését a kassai kapus hárította.

8. perc
Novák indult el a bal szélen, de beadását Gerich hárította.

6. perc Regedeinek lett volna helyzete, de lesen volt. A dunaszerdahelyi szurkolók magyarul buzdítják a csapatot egy megafon segítségével és kifeszítettek egy magyar zászlót is.

5. perc
Putnockýnak, a hazaiak kapusának ki kellett jönnie a kapuból, hogy mentsen Kweuke elől.

3. perc A kassai csapat már szabadrúgáshoz és szöglethez is jutott rögtön az elején.

1. perc Elkezdődött! A kassaiak kezdték a mérkőzést. Mindkét csapatot buzdítják szurkolóik.

A stadionban a vendégszektorban egyenlőre kilenc elszánt DAC drukker található. Robert Fico több száz magyar huligánnal riogatott Brüsszelben.

A Kassa felállítása:
Putnocký – Kišš, Školník (K), Matič, Kuzma, Kolbas, Cicman, Novák, Milinkovič, Džogan, Bašista.

A DAC felállítása:
Novota – K. Németh, Gerich, Adiaba, Pinte (K), Kweuke, Abena, Osei, Regedei, Boya, Nlend.

A mérkőzést a Kamil HORVÁTH – Martin BALKO, Dušan KUBAČKA játékvezető hármas vezeti.