Nincs rá jobb szó: a cseh válogatott porba (pontosabban: jégbe) sújtotta a 2002-es világbajnok Szlovákiát, a svájci jégkorong-világbajnokság második körében. A 8-0-s végeredmény ráadásul az első két harmadban alakult ki, azaz a szlovákok már az elején sem tudták tartani magukat. Jellemző, hogy az első harmad végén 19:2 volt a kapura lövési arány a csehek javára.

A csehek a végén már tartalékoltak

A cseh válogatott a második harmadban sem adta alább, akkor is négy gólt ütött, így a harmad végén még az is benne volt a mérkőzésben, hogy a szlovákok nem ússzák meg 10 kapott gól alatt.

Megúszták, de ezt inkább a cseheknek köszönhetik, akik a záró harmadban már inkább csak védekeztek, alighanem fejben tartva a még előttük álló feladatokat.

Történelmet írtak

A találkozó történelmi jelentőségéről csak annyit: a volt Csehszlovákia két tagállama között ez volt a legnagyobb gólkülönbségű mérkőzés, illetve Szlovákia még soha nem kapott ki ekkora arányban világbajnokságon.

A cseheknél ráadásul két gólt ütött Jaromír Jagr és az NHL-ből frissen érkezett világsztár, Patrik Elias is betalált.

Egyik biztosan továbbjutott, a másik biztosan nem

A vereség egyben azt is jelenti, hogy a szlovákok már biztosan nem léphetnek tovább a negyeddöntőbe, míg a csehek jelenleg csoportjuk 3. helyét foglalják el, megelőzve az este jégre lépő Fehéroroszországot.

A csehek vasárnap a fehéroroszokkal találkoznak, míg a szlovákok a norvégok ellen javíthatnak hétfőn.

Legalább lesz idejük pihenni…
Csehország-Szlovákia 8-0 (4-0, 4-0, 0-0)
gól: Jagr (7., 10.), Blatak (13.), Červenka (16., 30.), Kotalik (26.), Michalek (31.), Eliaš (39.)