Kovács Tamás, vagy ahogy a helyiek hívják, Tomi „Kid” Kovács péntek este nagyszerű küzdelemben megszerezte a WBF (Boksz Világalapítvány) félnehézsúlyú nemzetközi-bajnoki címét, miután a 4. menetben elért TKO-val legyőzte Kiss Zoltánt a galántai ökölvívó gálán. Kicsit irigykedve szemléltük Galántán a bokszgála előkészületeit, mivel Magyarországon talán már elképzelhetetlen, legalábbis nem szokványos, hogy egy teljes város felsorakozzon a kedvenc mögé, ám a felvidéki embereknek mindezt természetesnek látszott. A helyi kultúrház, amely egy boxrendezvénynek nem először bizonyult tökéletes választásnak, zsúfolásig megtelt már az amatőr mérkőzések ideje alatt is, de mindenki Kovácsék összecsapását várta.

A főmérkőzés előtt két profi összecsapást rendeztek. Kisváltósúlyban került megrendezésre Szabó Ferenc és Balogh László küzdelme, amely izgalmas meccset hozott, igaz, fordulatoktól mentesen. Balogh volt az, aki az ökölvívást csinálta, elmozgásból sokszor megkontrázta ellenfelét, de amikor egy az egyben felvállalta a küzdelmet, akkor is magabiztosan osztotta a pofonokat. Szabó kizárólag a 3. menetet tudta megnyerni, amikor ellenfele kicsit visszavett, hogy a hajrában ne legyen gondja. A vége egyhangú pontozás (39-37, 39-37, 40-36) Balogh László (3-1-1) javára.

Nehézsúlyban jött a folytatás, ahol a korábbi magyar-bajnoki kihívó Bódi Zsolt (6-3-1) a sokat látott Somogyi Jánossal (8-44-2) csapott össze. A küzdelemre kár is volna sok szót vesztegetni, ugyanis Bódi a boksz minden elemében felülmúlta ellenfelét, aki csupáncsak egy-egy balegyenessel tudta észrevetetni magát. Sima négy menetben Bódi győzelem.

Lehetett már 11 óra, amikor Kiss Zoltán Jr. (13-7-3) belépett a ringbe, hogy aztán az egész csarnok felállva, éljenezve várja a Profibox Promotion versenyzőjét, „Tomi Kid” Kovács Tamást (9-0-0). A bokszolók bemutatása után a két ökölvívó, valamint a mérkőzésvezető tiszteletére eljátszották a lengyel, a szlovák, és a magyar himnuszt.

Az ökölvívók nagy elánnal vetették magukat bele a mérkőzésbe, az irammal és a küzdelem hevességével gyorsan egyértelművé tették, mindketten az övért léptek szorítóba. Már a nyitó két menetben is Kovács talált többet, de szemmel láthatóan volt benne némi görcs, így akcióit gyakran nem megfelelően készítette elő. A harmadik menetben Kovács visszavett az általa diktált iramból, amivel felhozta ellenfelét, aki addig sem volt alárendelt szerepben. Ebben a menetben Kiss volt a jobb, főleg az elején, hisz balegyenessel és hátsókezes ütéssel is elérte, igaz nem túl sokszor a galántai bokszolót. Ugyanakkor a harmadik percben Kovács ismét felpörgött, és bár a menetet összességében elveszítette, de ekkor találta meg azt a taktikát, amely végül a mérkőzés megnyeréséhez vezetett: kifigyelte, hogy Kiss ezen az estén testen sebezhető!

A negyedik menet legelején néhány szép ütésváltást követően Kovács egy hatalmas bal felütéssel verte gyomron ellenfelét, aki összegörnyedt, de nem ment le. A mérkőzésvezető mégis a számolás mellett döntött. Amikor újraindult a harc, Kovács előbb ellenfele fejét támadta, majd ismét egy hatalmas testütés következett, amitől Kiss megint összegörnyedt, majd le is térdelt. A mérkőzésvezető habozás nélkül kihirdette a galántai kedvenc TKO győzelmét. A WBF nemzetközi-bajnoki címét Olaf Schröder, a szervezet európai vezetője, a mérkőzés szupervisora csatolta a szlovákiai magyar fiú derekára.

Kovács Tamás a ringből lejövet szinte mindenkinek személyesen mondott köszönetet a támogatásért, megható volt látni, hogy a mérkőzés vége után egy órával még mindig nem szabadult a barátok, támogatók, szurkolók gyűrűjéből.