(Fényképgalériával) Tavaly a legmagasabb szlovák labdarúgó-bajnokságba jutott dunaszerdahelyi DAC csapata megszerezte első idegenbeli győzelmét. A bajnokság 5. fordulóban 3:1-re legyőzte a Máriatölgyes (Dubnica) csapatát a dunaszerdahelyi gárda. A Corgoň-liga 5. fordulójában megrendezett bajnoki mérkőzésre közel kétszáz-kétszázötven DAC-szurkoló is kíváncsi volt, akik autóbuszokkal és autókkal vágtak neki az útnak, hogy otthoni környezetet teremtsenek kedvenceiknek. Szomorú esetnek is szemtanúi lehettünk, hiszen a beléptetésnél a rendezők elvették a sárga-kékek szurkolóitól a piros-fehér-zöld színű sáljaikat és azokat csak a mérkőzés után kaphatták vissza. A rendőri biztosítás már megszokottá vált, a rendezők is a vendégek szektora körül nyüzsögtek.

A beharangozó hírek ellenére nem lépett pályára a kameruni Elong Elong. Kurt Garger a sárga-kékek edzője a következő felállásban küldte pályára csapatát: 1 Ján Novota C – 4 Nikolič, 6 Adiaba, 5 Majus, 27 Kazlauskas – 21 Seelaus – 19 Helísek, 20 Halimi, 10 Hassan – 11 N’Kendo (81. 26 Ateme), 9 Koejoe.

Mindenképp győzni szeretett volna a DAC, hiszen idegenben még nem sikerült a három pont begyűjtése a csallóközi csapatnak. Az első félidő elején még két olyan csapat játszott, ahol az első gólt szerző csapat eldöntheti a mérkőzés sorsát. Rohamozott a hazai máriatölgyesi csapat is és a vendég dunaszerdahelyi DAC is. Viszont egyre jobban a sárga-kékek vették át a mérkőzés irányítását. A hazaiaknál főleg a középpályás Šulek volt aktív, de Novota kapusnak nem tudott gól rúgni. Igaz kapus a hazaiaknál állandó próbatétel alatt volt és a DAC csatárai egyre több támadást vezettek kapujára. Koejoe a 21. percben elkezdte a gólgyártást. A holland csatár újra betalált az ellenfél hálójába, így úgy tűnik jó ötlet volt a klubnak a játékos leszerződtetése. Ellenakciókat vezet a hazai gárda is, de Novota kapus remekül véd, régen nyújtózott már ennyit Jani, de kezd újra formába lendülni.
Hassan szögletrúgása után a N’Kendo szerzi meg a DAC újabb gólját. Már 2:0 a DAC javára, micsoda pazar mérkőzés, a sárga-kékek szurkolói önkívületi állapotban vannak, vajon mi lesz itt még a második félidőben?
Sorra vezeti támadásait a dunaszerdahelyi csapat. Helísek a szélen faképnél hagyja őrzőit, többször is két-három játékost kicselezve tudja beadni a labdát. A rutinos Ilami Halimi jól irányítja a csapatot, igazi karmester. Hassan ismét remek formában. A két csatár Koejoe és N’Kendo pedig már rúgott egy-egy gólt. Szinte tökéletes felállás.

A második félidőben sem hagyja magát a dunaszerdahelyi gárda, nem ül le az eredményre, hanem passzolgat, újabb és újabb formációkat vet be, támadnak. Többször is növelhetnék a gólok számát, de kimaradnak a helyzeteik. N’Kendo is kapusba rúgja a labdát vagy ha milliméterekkel is, de a kapu mellé vagy fölé küldik a labdát. A hazai csapat nem veszélyes mégis a 85. percben belőnek egy DAC játékosról lepattanó labdát a tizenhatoson belül Novota kapus hálójába. Összeszorulva várják a mérkőzés végét a sárga-kékek szurkolói hiszen voltak már olyan mérkőzéseik, ahol az utolsó öt percben úszott el a három vagy egy pont. Viszont úgy tűnik ezúttal másképp adódik. A 90. percben ismét a hollnad Koejoe talál be a máriatölgyesi kapuba, így az állást 3:1-re változtatja csapata javára. A hazai szurkolók felállnak és elkezdnek hazamenni, de még nincs vége a mérkőzésnek. Három perc hosszabbítás következik. Majdnem sikerül még egyet bekotorni a hazaiaknak, amikor a jól cselező Ateme tör be a tizenhatosba, de a játékvezető úgy gondolja megkegyelmez a hazai csapatnak. Lefújja a mérkőzést! A végeredmény 3:1 a dunaszerdahelyi gárda javára.
Ünnepelnek a játékosok és a szurkolók, habár lekapcsolják a stadionban az esti világítás fényeit mégis kitartanak a dunaszerdahelyiek. Valóban megérdemelten győzött a DAC és a egy hellyel felkúszott a táblázatban. Érdekes megjegyeznünk, hogy a Slovan és a Zsolna után a dunaszerdahelyiek rúgták a legtöbb gólt a bajnokságban idáig.

A DAC ezzel a győzelemmel kiegyensúlyozottá tette a helyezését a tabellán, öt játszmából két győzelem, egy döntetlen, két vereség, és így a középmezőnyben tanyázik. Az első idegenbeli győzelem a huszadik nekifutásra sikerült. A jövő héten szombaton ismét idegenben játszik a DAC, Szenicéra utazik.