A válság dacára a Deichmann új logisztikai központjában hatvanan találtak munkát. Dr. Hájos Zoltán polgármester szerint örvendetes az, hogy a 18 európai országban és az Egyesült Államokban jelenlevő német Deichmann cég új munkalehetőségeket, új technológiákat, új impulzusokat hozott Dunaszerdahelyre. A városunkban létesített és közelmúltban felavatott új elosztó központja hatvan embernek ad munkát. De ha a szükség úgy hozza, idénymunkások foglalkoztatásával is számolnak. A polgármester prosperitást kívánt a vállalatnak, valamint jó együttműködést a cégvezetés és a városvezetés között. A töretlen fejlődés megvan: a cipőkereskedelmi lánc tavaly 3,12 milliárd eurós forgalmat bonyolított le, és a jövőt tekintve is bizakodó.

A dunaszerdahelyi telephelyen a 60 ezer négyzetméternyi telken 20 millió eurós beruházással egy év alatt felépült raktár méretei imponálóak: alapterülete 18 ezer m2, a palettapolcokon kereken 2 millió pár cipő fér el.

Európa legnagyobb cipőkereskedelmi láncának, a Deichmannak azért esett a választása városunkra, mivel kitűnő a megközelíthetősége, és könnyen továbbítható innen az áru Ausztriába, Magyarországra, Csehországba és Szlovéniába.

A tervek szerint 2010-től a romániai, bulgáriai és törökországi üzleteket is innen látják el. A cégvezetés évi 25 millió pár disztribúciójával számol. Mint Dr. Heinz-Horst Deichmann, a cég tulajdonosa hangsúlyozta, gondosan ügyelnek az itt dolgozók megfelelő munkakörülményeire. Deichmann úr dunaszerdahelyi sajtótájékoztatóján ismertette a cég filozófiáját, amely egyetlen rövid mondatba sűríthető: az embereknek szolgálni.

Felvidék Ma, Dunaszerdahelyi Hírnök