Hatodik alkalommal rendezték meg a november 27-28-án a Kárpát-medencei összmagyar nemzeti diákbajnokság „fedett pályás” döntőit Kőszegen, a nyugati határszéli magyarországi kisvárosban. A felvidéki diákok kiemelkedő sikert értek el. A Kárpát-medence számos pontjáról összesereglő fiatalok négy sportágban, kézilabdában (csak lányok), birkózásban, asztaliteniszben és sakkban mérték össze az erejüket és tudásukat.
Kű Lajos, az olimpiai ezüstérmes, Európa-bajnoki negyedik helyezett, korábbi kiváló labdarúgó, a nemes vetélkedés szülőatyja érdeklődésünkre elmondta, évek óta egyre nehezebb anyagi körülmények közepette kénytelenek megrendezni az eseményt, ennek egyik fájdalmas jeleként többen azért nem vehettek részt a hét végi döntőn, mert nem tudták előteremteni az utazás költségeit. Kű bízik benne, hogy a nemzeti ügyeket előtérbe helyező új kormányzat jövőre felkarolja a Kárpát-medencei diákbajnokságot.
Színvonalas versenyekben az idén sem volt hiány. Erdélyből, a Felvidékről, a Délvidékről és a Várvidékről (Burgenlandból) csaknem kétszáz fiatal magyar sportoló érkezett Kőszegre. A résztvevők először ökumenikus istentiszteleten vettek részt, utána felvonulnak a kőszegi várba, ahol a hivatalos megnyitót tartották. A versenyek szombat déltől vasárnap estig, a kézilabdatorna döntőjéig tartottak.

Felvidékről gútai és madari birkózók, a gútai kézilabdás lányok, a szenci, várkonyi, dunaszerdahelyi, perbetei és komáromi sakkozók, valamint a komáromi Selye János Gimnázium asztalitenisz csapata vett részt. Az eredmények szempontjából elsöprő felvidéki siker született. A gútai kézilabdás lányokon kívül aranyérmet szereztek még a gútai birkózó fiúk is. A sakk kategóriában az alapiskolás lányoknál a szenci Kolodits Renáta az 1., míg az ugyancsak szenci Tomovics Evelin a 2. helyezést érte el. A fiúknál első helyezett a várkonyi Takács László lett, míg a második helyezett a komáromi Balogh Péter lett. A komáromi Selye János Gimnázium diákjai hengereltek a sakk kategória középiskolás csoportjában. A lányoknál az első helyen Édes Zsófia végzett, a másodikon dunaszerdahelyi Vámbéry Ármin Gimnázium diákja Kántor Réka végzett. Ugyancsak a Selye János Gimnázium diákja Dolník Judit a 4. helyezést érte el. A fiúknál az első és második helyet is a Selye János Gimnázium növendékei foglalták el. Első lett Zsitva Norbert, másodikként pedig Vörös Gellért állhatott fel a dobogóra. A asztaliteniszezők csapatából Csernák László a bronzérmet vihette haza Komáromba.

A sportoláson felül a seregszemle célja a hagyományok ápolása, a nemzeti tudat erősítése. Ennek jegyében kulturális vetélkedőt is rendeztek; az idén Széchenyi Istvánból (halálának 150. évfordulója alkalmából) és Erkel Ferencből (Himnuszunk megzenésítője 200 éve született) kellett felkészülni. A műveltségi vetélkedőn ugyancsak a felvidékiek hengereltek, a dicső első helyezést érték el a versenyen.
Az éremtáblázatban a Felvidéknek 6 arany, 4 ezüst és 1 bronz érem, a Délvidéknek 4 arany, 5 ezüst, 8 bronz érem, Erdélynek 1 ezüst és Magyarországnak 1 bronz érem jutott.

Felvidékről a találkozón részt vett Duray Miklós is, aki az összmagyar diákbajnokság felvidéki védnöke és támogatója.

További fényképek megtekinthetőek a Selye János Gimnázium honlapján.