reformatus04-300

 December 4-én, vasárnap 8.05-kor a Pátria rádió református egyházi műsorában adventi gondolatok hangzanak el, szó lesz a bősi gyülekezet új közösségi helyiségéről, valamint az egyházközségek jogállásáról és társulásáról szóló törvényről. Advent második vasárnapján Drenko Zoltán barkai lelkipásztor osztja meg a hallgatókkal adventi gondolatait.

Hamarosan újabb fejezethez érkezhet a bősi leányegyházközség. A gyülekezet lelkipásztora Oros Csaba nemrég egy ingatlant vásárolt vállalkozása számára. Ebben alakítanak ki egy külön helyiséget a közösségi alkalmak számára. A felajánlásról Oros Csaba lelkipásztor beszél a műsorban.
November 24-26-a között ismét Rimakokován tartotta meg a Szlovákiai Református Keresztyén Egyház VIII. Zsinata ötödik ülésének a folytatását. A világi és lelkészi képviselők jóváhagyták az egyházközségek jogállásáról és társulásáról szóló törvényt, amely január elsején lép hatályba. A törvény hozadékáról Rákos Lóránt zsinati tanácsos ad tájékoztatást.
Műsorvezető-szerkesztő: Iski Ibolya

Reformata, Felvidék.ma