Rimaszombatban is kikapott a sereghajtó, a tavasszal még pontot sem szerzett Petržalka a II. labdarúgóliga 26. fordulójának szombati játéknapján.

Rimaszombat, 355 néző, v.: Leško – Bobko, Špivák
Rimaszombat: Kostolanský – Poleť, Obročník, Rubint, Morháč – Baláži – Sedlák (Köböl 84.), Ďurica, Pribula (Vargic 77.) – Siheľský (Pisarik 84.), Le Giang
Gólszerzők: Sedlák (18.), Sedlák (61.), Obročník (78.) illetve Hanzel (43.)
Sárga lap: Kratochvíl (45.), Hanzel (60.) (mindkettő Petržalka)

Borús, de futballra ideális időben került sor a két csapat mérkőzésére. Nyolc percet kellett várni az első említést érdemlő eseményre, ekkor Ďurica élesen belőtt szabadrúgását Obročník fejelte mellé. Ezután kiegyenlített játék jellemezte mindkét csapat küzdelmét. A 19. percben Ďurica középen hozta fel a labdát, jobb oldalon szöktette Sedlákot, aki a kimozduló kapus mellett félmagasan lőtt a kapuba. (1:0) A gól meghozta a hazaiak kedvét, egymás után vezették támadásaikat, de a helyzetek kimaradtak. A 26. percben a Vietnamból visszatért Le Giang került ziccerbe, a kifutó kapus mellett is eltolta a labdát, de nem találta el az üresen tátongó kaput. A félidő végére felgyorsultak az események. Két perccel a lefújás előtt a vendégek egy szögletrúgás után Hanzel közeli góljával egyenlítettek. (1:1) Az utolsó perc sem maradt esemény nélkül: Kratochvíl a tizenhatoson belül elhúzta a kapura törő Siheľský lábát, amiért a játékvezető tizrenegyest ítélt. Sedlák állt a labda mögé, de büntetőjét a vendégek kapusa kiütötte.
Fordulás után sem változott a játék képe, habár az edzők cserékkel próbálták felrázni a csapatokat. A 61. percben egy gyanús, tizenhatoson belüli szabálytalanság után a játékvezető a tizenhatos vonaláról ítélt szabadrúgást. Újból Sedlák próbálkozott, aki egy szépségdíjas szabadrúgásgóllal szerezte meg csapata második gólját (2:1). A 78. percben Sedlák jobb oldali szöglete Obročníkot találta meg, aki a fejesével beállította a 3:1-es végeredményt.
Összességében egy alacsony színvonalú mérkőzésen a hazaiak Sedlák kiváló játékának köszönhetően tartották otthon az értékes három pontot.

További erdmények: Podbrezová – Dolný Kubín 0:1, Losonc – Szepsi 0:0, Myjava – Szenc 0:0, Dubnica – Michalovce 2:1, Ružomberok B – L. Mikuláš 2:1

A rimaszombatiak legközelebb április 28-án, szombaton este 19,30 órakor Nagymihályban lépnek pályára villanyfényes mérkőzésen.