33707A Rimaszombat hazai környezetben 1:1-es döntetlent játszott Szenccel a II. labdarúgóliga 28. fordulójának szombati nyitómérkőzésén.

A 28. forduló további erdmények: Zólyombrézó – Losonc 7:0, Rózsahegy B – Alsókubin 3:1, Miava – Szepsi 2:0, Pozsonyligetfalu – Nagymihály 0:1, Máriatölgyes – Liptószentmiklós 3:1

Rimaszombat – Szenc 1:1 (1:1)
Rimaszombat, 468 néző, v.: Ihring – Balko, Kubačka
Rimaszombat: Kostolanský – Poleť, Rubint, Zvara, Morháč – Obročník – Sedlák , Siheľský, Pribula ( 73. Migaľa), – Le Giang (81. Pisarik ), P. Ďurica, vezetőedző: Branislav Mráz
Gólszerzők: 4. Pribula – 28. Polgár
Sárga lap: Rubint – Hutta, Chromý

Már a negyedik percben megszerezték a vezetést a kék-fehérek, miután Pribula egy lepattanó labdát ballal védhetetlenül lőtt a kapuba. A gól után a hazaiak átvették az irányítást, de ez csak enyhe mezőnyfölényt jelentett, mert nemigen tudták átjátszani a vendégek szervezett védelmét. A vendégek többnyire gyors kontrákkal próbálkoztak, aminek meg is lett az eredménye. A 28. percben egy jobb oldali szabadrúgást követően Polgár bólintott a kapuba. A félidő hátralévő részében inkább csak távoli lövésekkel riogatták egymást a csapatok, így 1:1-es döntetlen állásnál mehettek pihenőre.
A második félidő elején Ihring játékvezető egy szögletet követően nem vett észre egy tizenhatoson belüli szenci kezezést, majd Le Giang hagyott ki egy nagy ziccert. A folytatásban mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, de több gól már nem esett, így egy közepes színvonalú mérkőzésen igazságos döntetlen született.

A rimaszombatiak legközelebb május 12-én, szombaton 16,30 órakor Liptószentmiklóson lépnek pályára, a mérkőzést a kassai Dušan Sedlák vezeti, segítői Martiš és Roszbeck lesznek.