34459b

“Több, mint 750 km van utánunk, 2 nap alatt nyolc koncert. Nagyszerű volt. Még ilyen nagy melegben is lehet élményekben gazdag koncertet adni, főleg ha a közönségünk oly nagyszerű, mint Gömörországban voltak. Köszönjük.”

Olvashatjuk a Kicsi Hang Facebook-oldalán a turné utáni élménybeszámolót. A gyerekek számára a koncert élménye talán még nagyobb volt.

2012. június 18-án Sajógömörön, Pelsőcön a magyar tannyelvű alapiskolákban és Rozsnyón a Református Egyházközség alapiskolájában koncerteztek, majd folytatták útjukat Kassára, ahol a Rovás Akadémián léptek fel.

“A Kicsi Hang Kassán, a Rovás Akadémián mondhatni a kelet-szlovákiai koncertsorozatán kívül játszott, hiszen Kassa nem szerepelt a tervek között. Ám a zenekar kassai barátainak köszönhetően beiktatta a kassai állomását is, ahol sok ismerős arcot üdvözölhetett a közönség soraiban, amely szép számmal volt kíváncsi a koncertre. A műsor nem csak a felnőttekhez szólt, hanem a gyerekekhez is, mivel vegyes társaság gyűlt össze. Az együttes kellemes emlékekkel távozott Kassáról, a fellépők s a szervezők azon reményében, hogy a jövőben ismét ellátogatnak a keleti nagyvárosba.” – nyilatkozta szerkesztőségünknek Kovács Ágnes a Rovás Akadémiáról.

Rozsnyón a Református Egyházközség Alapiskolájában a Hajónapló előadásuk fergeteges sikert aratott. Jól érezte magát mindenki, és a koncert végén a gyerekek autogramot kértek Borbély Katalintól és Menyhárt Józseftől, aki elmondta, hogy a kicsikkel könnyebb és koncertjeiket próbálják úgy tartani, hogy közben a gyerekek mozogjanak is. A gyerekek élvezettel utánozták az előadók mozdulatait, amelyek az elhangzott dalokkal függtek össze. Képzeletben felöltözködtek, amikor a fókákhoz mentek.

Az előadók elmondása szerint ritkábban jutnak el Kassa környékére. Előadásaik nem csak a gyerekeknek szólnak, viszont ezen a turnén főleg iskolákban léptek fel. Másnap, június 19-én a szádalmási alapiskolában nyereménykoncertet tartottak, ahonnan folytatták útjukat Tornaljára, a Kazinczy Ferenc Magyar Tannyelvű Alapiskolába.

“A Kicsi Hang igazából köszönet: Istennek a találkozás kegyelméért, a költőknek az emberi gondolatok, érzések, fájdalmak és örömök megverseléséért, a hallgatóságnak a költemények szeretetéért.”

BB, Felvidék.ma