35114

A magyar férfi kajak négyes ezüstérmes lett ezer méteren, a szlovákiai hajó a két felvidéki magyarral a 6. helyen ért célba! Kozák Danuta aranyérmes K-1 500 m-en! A női kajakpáros ezüstöt nyert 500-on! Risztov Éva is győzött 10 km-es úszásban! Magyarország 8. az éremtáblázaton!!!

A férfi K-4 1000 méteres futamát Ausztrália nyerte, Magyarország a második, Csehország a harmadik. A szlovákiai kajak a hatodik helyen ért célba.
A magyar csapat Kammerer Zoltán, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Pauman Dániel összeállításban állt rajthoz.
A szlovákiai csapatban Gelle Péter, Martin Jankovec, Erik Vlček és Tarr György kajakozott.

Kozák Danuta a női kajak egyes 500 méteres távját nyerte meg, az ukrán Inna Oszipenko-Radomszka és a dél-afrikai Bridgitte Hartley előtt.

A női kajak kettesben Kovács Katalin és Douchev-Janics Natasa másodikként ért célba 500 méteren. Az aranyat a németek, a bronzot a lengyelek vihetik haza.

Risztov Éva csodálatos győzelmet aratott 10.000 méteres úszásban. A végén négy tizedmásodperccel előzte meg az ezüstérmes amerikai Haley Andersont. A harmadik az olasz Martina Grimaldi lett.

A magyar csapatnak ezzel 8 aranya, 4 ezüstje és 3 bronza van! Ezzel Magyarország 8. az éremtáblázaton!

Kép: nemzetisport.hu