35183

 Jótékonysági koncertet rendeztek Várhosszúréten a hosszúréti iskola és óvoda megsegítésére.

Augusztus 11-én este Hobó előadásában József Attila versek hangzottak el. Majd fellépett a Southderm, 21.00 órától Hobó és az Alldevils közös koncertjére került sor. Ezt követően reggelig tartó koncertet adott a Alldevils és Labyrint.

Hobo Földes László új lemezen is dolgozik “A zene és a dallam adott. Megőrizzük az eredeti Viszockij-dallam hangulatát” – mondta. A Blikk információ szerint tőle szokatlan módon ezúttal egy érzelmes zenés drámát is ír, amelyet hamarosan színpadra is állítanak. Dal a két sebzett hattyúról címmű darabban Viszockij és Marina Vlady szerelméről ő játssza az egyik a főszerepet. “Viszockij szerepét ugyanis én játszom majd a debreceni Csokonai Színház stúdiószínpadán, ahol berendezünk egy szovjet telefonközpontot, mert az szolgál helyszínül” – nyilatkozta.

Mindemellett a felvidéki fellépést is vállata, azzal a jelszóval, hogy: holnap is legyen magyar iskolánk és óvodánk!
Hobó Hármasoltár című önálló irodalmi estjét is láthatta a közönség, melyben a művész hármas oltárát három ikonikus személy, József Attila költő, Jim Morrison, a The Doors énekese és dalszövegírója, valamint Vlagyimir Viszockij színész, énekes, költő, a ’60-as, ’70-es évek orosz bálványa alkotja. 
Hobo irodalmi estjein egy belső utat járhatunk végig, hiszen legyen szó akár a ’20-as, ’30-as évek Magyarországáról, akár a ’60-as évek Amerikájáról, akár a brezsnyevi idők Szovjetuniójáról vagy saját korunkról, az embernek mindig ugyanazzal kell szembenéznie, s ez a valaki önmaga.

Fotó: rozsnyovidek.sk, Felvidék.ma