35408

Küzdelmes, fordulatokban gazdag második félidőt követően csak döntetlent játszottak a kék-fehérek a II. labdarúgóliga 7. fordulójában.

Rimaszombat – Alsókubin  2:2 (0:0)
Rimaszombat, 385  néző.  Vezette: Perašín – Benko, Ferenc
Gólszerző: 1:0 Zvara (56.), 2:0 Migaľa (61)., 2:1 Brčák( 66.), 2:2 Chovanec(74.)
Sárga lap:  Balát (35.),  Kamenčík (86.) – Kliment (41.)
Rimaszombat: Kostolanský – Poleť, Mravec, Zvara, Gálik – Nilaš – Siheľský, Čertík (Hoferica 79.), Balát, Migaľa (Vargic 79.) –  P. Ďurica (Kamenčík 9.)

Sablonos, gyenge játékot hozó első félidő után mozgalmas, gólokban is gazdag második félidőt láthatott a közönség.
A mérkőzés első tíz percében keresték a fogást a csapatok a nyár végi kánikulában. Gyenge játékot hozott az első félidő, ritkán forogtak veszélyben a kapuk, mindkét csapat leginkább csak a tizenhatosig jutott. A legveszélyesebb helyzet Siheľský beadását követően Kamenčík fejese volt, amely a kapu fölött hagyta el a játékteret. A fülledt meleg rányomta bélyegét a mérkőzésre, az első játékrészben kevés helyzet alakult ki, és mindkét oldalon sok volt a hiba.

A második félidőt a hazaiak kezdték jobban és szebbnél szebb támadásokat vezettek, s ez láthatóan megzavarta a vendégeket. Az 56. percben Balát szöglete után Migaľa fejelte a labdát középre, ahol az ötösön belül helyezkedő Zvara a tehetetlen kapus mellett a jobb felső sarokba fejelt.
A 61. percben egy gyors ellentámadás végén Čertík futott el a bal oldalon, középre adott, és a jókor érkező Migaľa a kapus mellett a kapuba gurított.
A kétgólos előny tudatában a hazaiak visszavettek a tempóból, feleslegesen próbálták tartani a labdát, ami aztán meg is bosszulta magát. A vendégek előbb Brčák fejesével szépítettek, majd Chovanec a 74. percben egyenlített, s ezzel beállította a 2:2-es végeredményt.

A mérkőzéshez tartozik még, hogy a mérkőzés legjobb játékosa, Lukáš Migaľa a 78. percben súlyos sérülést szenvedett, a gyorsmentő kórházba szállította.
Összességében két, egyformán gyenge csapat mérkőzésén igazságos döntetlen született, ami a hazaiak szempontjából egy újabb vereséggel is felér. A rimaszombatiak maradtak a táblázat 10. helyén – hét mérkőzésből öt ponttal -, míg az alsókubiniak is maradtak az utolsó előtti, kieső helyen.

A rimaszombati  kék-fehérek  legközelebb szeptember 8-án, szombaton 19,30 órakor Szencen lépnek pályára. A mérkőzést a rózsahegyi  Marek Mastiš vezeti, segítői Tomáš Voral (Žilina) és  Marián Jankovič  (Senica) lesznek.