36284

Jó iramú, gólokban gazdag mérkőzésen a gömöriek második félidei játékuknak köszönhetően megérdemelt győzelmet arattak a II. liga hétvégi fordulójában a középmezőnyben tanyázó, újonc bártfaiak ellen.

Rimaszombat, 278 néző. Vezette: Marhefka – Jankovič, Hrdlička
Gólszerzők: 0:1 Kuhajdík (20.), 1:1 Siheľský (26.), 2:1 Čertík (52.), 3:1 Čertík (60.), 3:2 Azevedo Dyjan (66.), 4:2 Siheľský (77.)
Sárga lap: Kica (28.), Staš (48.), Cuprišin (85.) mind Bardejov
Rimaszombat: Katreniak – Poleť, Mravec, Rubint, Migaľa – Zvara, M.Gálik (Nilaš 76.) – Čertík, P. Ďurica (Vargic 82.), Hoferica (Köböl 88.), Siheľský Vezetőedző: B. Mráz

Esőtől felázott, mély talajú, csúszós, sáros pályán a hazaiak kezdték jobban a mérkőzést, s az első 10 percben akár több gólos előnyt is szerezhettek volna, de ekkor még hadilábon álltak a szerencsével. Ezek után alábbhagyott a kék-fehérek lendülete, kiegyenlítődött a játék, a vendégek egyre bátrabban futballoztak, aminek a 20. percben meg is lett az eredménye: egy baloldali szöglet után Kuhajdík 18 méterről a léc alá lőtt – 0:1. A bekapott gól után néhány percnyi zavarodottság után a hazaiak újra ostrom alá vették a vendégek kapuját. Egymás után dolgozták ki a helyzeteket. A 26. percben aztán Ďurica jobb oldali beadása után a hosszú oldalon érkező Siheľský a hálóba fejelt – 1:1. Az egyenlítés követően ugyan a rimaszombatiak birtokolták többet a labdát, de enyhe fölényük meddőnek bizonyult. A szünetig újabb gól már nem esett, így 1:1-es állással vonultak pihenőre a csapatok.
Fordulás után is nagy küzdelem folyt a pályán, egyik csapat sem állt be védekezni, ment előre becsülettel, potyogtak a gólok. Az 52. percben a jó játszó Čertík egy kapu előtti kavarodás végén talált a hálóba – 2:1, majd néhány perccel később ugyanő egy jobb oldali támadás végén fejelt a vendégek kapujába – 3:1. A bártfaiak a kétgólos hátrány tudatában sem álltak be védekezni, bátran mentek előre, s a 66. percben Azevedo szépített fejjel – 3:2. A gól lökést adott a vendégeknek, nem adták fel, s mindent megtettek, hogy egyenlítsenek. A 77. percben Siheľský, a hazaiak csatára egy mintaszerű kontra után a kapust is elfektetve állította be a végeredményt – 4:2.
Összességében egy pörgős, fordulatokban gazdag, élvezetes mérkőzést láthatott a mérkőzésre kilátogató gyérszámú közönség. Győzelmükkel a hazaiak egy hellyel előbbre, a 10. helyre araszoltak, míg a bárfaiak maradtak a 6. helyen.
A rimaszombatiak legközelebb, november 3-án (szombaton) 13,30-kor a bajnokságra is esélyes, exligás, listavezető dunaszerdahelyiek otthonában lépnek pályára.
A 15. forduló mérkőzéseinek az eredményei: Szenc-Dunaszerdahely 0:1 (0:1), Dolný Kubín-Podbrezová 2:2 (1:2), Dubnica-Liptovský Mikuláš 3:0 (1:0), Michalovce-Vágsellye 1:2 (1:1), Ružiná-STK Somorja – elmaradt.

1. Dunaszerdahely 15 8 4 3 15:10 28
2. Vágsellye 15 8 3 4 23:12 27
3. Podbrezová 15 7 6 2 19:10 27
4. Szenc 15 7 3 5 18:10 24
5. Michalovce 15 7 1 7 20:24 22
6. Bardejov 15 6 3 6 22:21 21
7. Dubnica nad Váhom 15 5 4 6 17:16 19
8. Dolný Kubín 15 4 7 4 19:21 19