36503

Kikapott a dunaszerdahelyi, a rimaszombati és a somorjai együttes is. A DAC lecsúszott a második helyre a tabellán.

Ismét hazai vereség ! Nem sokáig tartott a hazaiak szárnyalása, nemcsak idegenben, hanem hazai pályán is újra vereséget szenvedtek a rimaszombatiak a nagyobb játékerőt képviselő, bajnokesélyes zólyombrézóiaktól.

II. labdarúgóliga 17. forduló:

Rimaszombat – Zólyombrézó 0:2 (0:1)

Rimaszombat, 402 néző. Vezette: Straka – Weiss E., Roszbeck
Rimaszombat: Kostolanský – PoleťNilaš (60.), Zvara, Rubint, Migaľa – Balát Vargic (82)., Hoferica,Gálik – Siheľský, Ďurica, Čertík (Kamenský 75.). Vezetőedző: Branislav Mráz.
Gólszerzők: 0:1 Tubonemi (40.), Vaščák (60.)
Sárga lap: Kochan (80.) – vendég

Kiegyenlített, de mindkét oldalon sok hibával tarkított első félidőt láthatott a gyérszámú közonség, a hazai védelem hozta szokásos formáját. Eleinte csak a pontrúgások és a beívelgetett labdák jelentettek veszélyt mindkét oldalon. Az agilisabban támadó és gyorsabban kibontakozó vendégek akciói viszont egész mérkőzés alatt nyomás alatt tartották a hazaiak kapuját.
Kostolanskýnak már a 6. percben lábbal kellett mentenie nagy helyzetben. A 12. percben adódott a hazaiak legnagyobb helyzete, amikor Čertík lapos, jobb oldali beadása a gólvonalon gurult végig, majd a kapufáról a mezőnybe pattant. A lehetőség meghozta a hazaiak játékkedvét, egymás után vezették akcióikat, de a befejezéseknél rendre hibáztak. Közben a gyenge lábakon álló hazai védelem kinyílt, amit a vendégek könyörtelenül ki is használtak, Tubonemi a fölöslegesen kifutó kapus mellett lőtt a hálóba. 0:1

A második félidő ugyanúgy folytatódott, ahogy az első befejeződött. Az amúgy is gondban lévő hazaiaknak ezután már támadniuk kellett volna, de lényegében esélytelenek voltak a jól, taktikusan játszó vendégekkel szemben. A kegyelemdöfést aztán a 60. percben Vaščák adta meg, aki Siheľský hibája után betört a tizenhatosba, majd a kifutó kapus mellett okosan gurított a hosszú sarokba. 0:2

A folytatásban a hazaiak mindent megpróbáltak, de a vendégek okosan futballoztak, nem sokat kockáztattak. Az eredmény a hátralévő időben már nem változott, győzött tehát a jobbik csapat, s ezzel a három ponttal újra vezeti a táblázatot. A hazaiak vereségükkel lejjebb csúsztak a tabellán, továbbra is komolyan fenyegeti őket a kiesés veszélye. Rég nem látott gyenge őszt produkáltak a fiúk, s ez igen elszomorító a jövőt illetően.

A gömöriek legközelebb a jövő héten, szombaton Alsókubinban lépnek pályára, és egy újabb vereség esetén nagyon leszakadhatnak a középmezőnytől.