37141

2012. december 17-én ádventi koncertre került sor Bajcson. A Keresztelő Szent János tiszteletére szentelt templomban az ógyallai Művészeti Alapiskola diákjai és tanárai léptek fel ádventváró koncerttel.

Az ünnepi koncertet Mgr. Szalay Gyula ógyallai esperes-plébános nyitotta meg és szólt pár szót Ádvent jelentőségéről és fontosságáról. Buzdított bennünket, hogy igyekezzünk lelkileg felkészülni és előkészíteni szívünket Jézus Krisztus születésére.
Számunkra nagy jelentőséggel bírt ezen alkalom, nemcsak azért, mert együtt hallgathattuk a csodálatos ádventi énekeket, hanem azért is, mert Bajcson ilyen eseményre még sohasem került sor. Az esperes úrnak köszönhetően folyamatosan színesedik községünk lelki-, és kulturális élete, amiért nagyon hálásak vagyunk neki.
A koncert után az esperes úr karácsonyi csomagokat osztott szét a szereplőknek és a híveknek, akik megtisztelték jelenlétükkel az eseményt, majd pedig agapéra került sor a Községi Hivatal dísztermében. Az agapét Virág Ottó polgármester úr biztosította.
2012. december 20-án hat órakor került sor ádventi koncertre Ógyallán a Szent László templomban. Szintén az ógyallai Művészeti Alapiskola diákjai és tanárai léptek fel, akik újra elvarázsolták a híveket. JUDr. Zemkó Margit ógyallai polgármester asszony megköszönte Mgr. Szalay Gyula esperes úrnak, hogy e rövid idő alatt fáradságot nem ismerve sokat tesz városunkért, a magyarokért éppúgy, mint a szlovákokért. Állandóan lehetőséget biztosít arra, hogy minden ember lelkileg feltöltődhessen, és megtalálhassa az Istenhez vezető utat.
A koncert után az esperes úr megköszönte a híveknek a részvételt, és közös agapéra került sor. Mindnyájan szívünkbe zártuk Ádvent csodálatos üzenetét, melyet az egész ádventi időszakban a hajnali szentmiséken is átélhettünk.   

Ing. Lovász Károly ógyallai alpolgármester