37108

 A Rozsnyói Református Egyházközség alapiskolásai is készülődnek a karácsonyra, ünnepi műsort tanultak, s meglátogatta őket Zsapka Attila versénkelő is.

Szokások közé tartozik, hogy december elején meglátogatja a Mikulás a diákokat, s a szünet előtt karácsonyi esztrád műsort adnak elő, így készülve az ünnepre. A Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolájába a gyerekek munkáin keresztül is beköszöntött már a karácsonyi hangulat. Fenyőfák, hóemberek, csillagok… díszítik a folyosókat, ablakokat, tantermeket. 
Az iskola vezetősége advent alkalmából december 19-én karácsonyi meglepetés koncertet szervezett a gyerekek számára. Mgr. Kovács Attila, az iskola igazgató üdvözölte iskolájukban Zsapka Attilát. A zenész megzenésített versekkel, a téllel, a közelgő ünnepekkel, az adventtal kapcsolatos dalokkal szórakoztattat a tanulókat. Zsapka Attila a Felvidék.ma-nak elmondta, hogy a napokban Gömörben turnézik, így csempészve karácsonyi hangulatot az adventi várkazás idején gyerekek, de felnőttek szívébe is. Hétfőn, december 17-én Ajnácskőn, kedden, december 18-án Tornalján a Madárterem Galériában lépett fel.
Rozsnyón az alsó tagozatos diákoknak a koncert után kézműves foglalkozással folytatódott a napjuk, ahol a téllel és a Karácsonnyal összefüggő díszeket készítettek.
A diákok nagyon várják már a december 21-ét is, amikor is a Történelmi Városházán megmutathatják a már megtanult karácsonyi műsorukat.

BB, Felvidék.ma