41881

A női kosárlabda Közép-európai Ligában (KEL) a pécsi PEAC látogatott Kassára és szenvedett súlyos, csaknem negyvenpontos vereséget a hazai Good Angelstől.

Hasonlóan simán alakult a pécsiek második felvidéki vendégszereplése, ahogyan az első. Amíg azonban Somorján könnyedén győzött a PEAC csapata (89-68), addig Kassán a jóval erősebb hazai együttestől sima vereséget szenvedett. Nem elhanyagolható különbség.
A PEAC-nak gyakorlatilag egy percig sem volt esély a végig vezető Good Angels ellen. Az első negyedben még csak nyolc pont volt a különbség a csapatok között, ám a félidőre ez a mutató további tizenkettővel gyarapodott. A második félidőben aztán a PEAC végképp elveszítette a fonalat: az angyalok ugyanis csupán tizenöt pontot engedélyeztek a vendégeknek. A kassai csapatból különösen a szerb Bojovics emelkedett ki, aki a maga tizenhét pontjával (ebből hatot – azaz két triplát – a hárompontos vonal mögül szerzett) a mezőny legeredményesebbjének bizonyult.