41997

A PINKK Pécsi 424 női kosárlabdacsapata hazai pályán fogadta a korábban jóval acélosabb és nagy sikereket elérő rózsahegyi alakulatot a szlovákiai és magyar csapatokat is felvonultató a Közép-Európa Ligában. A vége: sima pécsi győzelem.

Nem indult azonban ilyen könnyedén a hazaiak számára a mérkőzés, a szlovákiai csapat remekül küzdött és sokáig jól tartotta magát. Az első negyed után csupán négy pont volt a különbség a két csapat között (15-11), de a második játékrész végén is csak ötpontos eltérést mutatott az eredményjelző a pécsiek javára (35-30).
A PINKK 424 légiósának, Ajdukovicsnak a vezérletével azonban a második félidőben ritmust váltott a hazai csapat és fokozatosan felőrölték ellenfelüket. A rózsahegyiek igazán az utolsó negyedben mondtak csődöt, amikor már az egyébként 13 pontig jutó Risztics és a 15-ig jutó Murphy sem tudott túl sokat hozzátenni a mérkőzéshez. Előbbi nem bírta idegekkel: a vége előtt egy perccel, két sportszerűtlen hibát is begyűjtve, kénytelen volt elhagyni a játékteret. A rózsahegyi együttes így megszerezte idénybeli harmadik vereségét is, miközben a Pécs már a második győzelménél tart – mindez a harmadik fordulóban.
A két csapat a bajnoki visszavágón kívül idén még az Európa Kupában is találkozik egymással.

PINKK Pécsi 424–Ružomberok 79–61
(15–11, 20–19, 21–16, 23–15).