42771 1

Az idén november 12-13-án már tizennyolcadik alkalommal rendezte meg Kassa Óvárosának kulturális osztálya az igen népszerű „Slovo bez hraníc”- Szó határok nélkül nevezetű vers- és prózamondó versenyt. Ezt a kezdeményezést még Süli János, az Óváros egykori magyar polgármestere indította, ami mai napig nagy népszerűségnek örvend, mert ahogy a verseny neve is elárulja, mindenki a saját maga által választott nyelven interpretálhatja produkcióját, és viszonylag komoly díjakat lehet nyerni.
Ezen az éven is a szlovák nyelven kívül magyar, orosz és német nyelven hallgathatta meg a közönség az igen népes versenyzőtábort. Az idén is 115-en versenyeztek A megmérettetés érdekessége még, hogy nincs megszabva a korhatár. A türelmes hallgató találkozhatott a négy éves óvodás nebulóval és hetvenedik évén túl levő nagymamával is.
42771Most is kitűnően szerepeltek a Márai Sándor Alapiskola diákjai, akik minden kategóriában kiharcolták a dobogós helyezést. Az első helyezetteket újra meghallgathattuk november 22-én, az ünnepélyes díjátadó gálaműsoron.
A helyezettek a következő diákok voltak:
1. kategória
vers: 2. helyezett Pándy Gábor, 3. helyezett Poláčik Emma
próza: 2. helyezett Szeghy Eszter
2. kategória
vers: 3. helyezett Csala Bence
próza: 3. helyezett Veres Annamária
3. kategória próza: 1. helyezett Homolya Krisztina
4. kategória
vers: 1. helyezett Nagy Emese
próza: 1. helyezett Illés Csenge 2. helyezett Bazár György
Gratulálunk győztes diákjainknak, ismét öregbítették iskolánk hírnevét. Újra mi vittük el a legtöbb díjat.
Tóth Mónika, Felvidék.ma