43534

Az amerikai Hall vezérletével egy percig sem forgott veszélyben a saját csarnokában pályára lépő MBK Rieker győzelme a Svit ellen a szlovák kosárlabda extraliga 23. fordulójában.

A komáromiak már az első negyedben megléptek ellenfelüktől, amit sikerült tovább növelniük, így a második játékrész végére tizenhat pontos különbséggel vonultak öltözőbe a csapatok. A harmadik negyedet ugyan egálra hozta a Svit, ám ez mit sem számított, a védekezését remekül megszervező MBK Rieker az utolsó negyedben rátett még egy lapáttal és ennek köszönhetően könnyedén, 86-64-re győzött keleti riválisa felett. A mérkőzés hőse a hazaiak légiósa, Hall volt, aki 27 pontja mellé lekapott még hat támadólepattanót és kiosztott öt asszisztot is.
Nem volt ilyen egyértelmű a Nyitra győzelme Besztercebánya ellen, sokáig ugyanis a vendégek vezettek a még hétfőn rendezett mérkőzésen. Ám a Nyitra rákapcsolt, így Grznár 29 pontja sem volt elég a besztercebányai sikerhez. Nyitra-Besztercebánya: 95-91.
Hasonló izgalmakat hozott a Nyitrabánya-Léva összecsapás is, amely csak a hosszabbításban dőlt el az előbbi javára, a hazaiak végül egy ponttal, 78-77-re bizonyultak jobbnak.
Megharcolt a sikerért a Privigye is, amely a bajnok Intert fogadta. A hazai csapat fordulatos mérkőzésen 84-75-re győzött, így fellépett a dobogó harmadik fokára. Az Inter idénybeli negyedik vereségét könyvelte el, azonban továbbra is magabiztosan őrzi vezető pozícióját.
A mindössze két győzelemmel a tabella utolsó helyén álló Igló szabadnapos volt.