43591

Immáron hatodik alkalommal került megrendezésre a szentpéteri Kossányi József Alapiskola és Óvoda szervezésében az a mesefesztivál.
A verseny célja a mai rohanó világunkban megállítani egy kicsit az időt, megpihenni a mesék árnyékában. Egy kis varázslatot, csodát csempészni a mindennapokba.
A fesztivál meseolvasó versennyel indult. Gyermekeink személyiségének fejlődésében pótolhatatlan jelentősége van a mesének. A mese gazdagítja a képzeletet, segít megérteni a gyermeknek a jó és rossz, a helyes és helytelen jelentését. Az élőszóval elmondott, felolvasott mese hatása varázslatos.
“Mindenütt nagyon szeretik a mesét. Még azok is, akik nem tudják magukról. A varázslat a lényeg, az emberek megérzik, hogy egy szabad, újrateremthető kultúra van e mögött, van egy nép, akinek a szavai nagyon fontosak.”/ Berecz András/
A 2013 december elején megrendezésre kerülő versenyen az iskola alsó tagozatos tanulói vettek részt. Iskolánk legmesésebben olvasó tanulói:
1.osztály: Szinek Zoé Rebeka
2.osztály: Žigo Boglárka
3.osztály: Csémy Pál
4.osztály: Csonka Krisztina
Másnap a szentpéteri kultúrház mesebeli világgá változott, életre keltek a mesék figurái, díszletei. A mesék előtt tisztelegve, a színes fantáziával bíró, vállalkozó szellemű gyerekek mérhették össze tudásukat, ügyességüket, ismeretüket – természetesen a mesékről. A vetélkedőn három mesés próbát kellett kiállni a csapatoknak. Az első az volt, hogy egy tesztlapot, mesetotót kellett kitölteniük. A második próbán illusztrációt kellett készíteni. A harmadik próba feladata az volt, hogy kartonpapírból, hulladékokból életre keltsék a magyar népmesék legkedveltebb szereplőit. A nehéz feladatok ellenére a versenyzők kiállták a próbát, s a legjobbak megkapták a megérdemelt jutalmat.

A győztes csapat tagjai Szinek Zoé Rebeka, Knapp Kamilla Lili, Csémy Pál, Csonka Xénia, Kajan Dóra és Jancsár Nikoletta voltak.
A Mesefesztivál egyik célja, hogy a színpadon fiatal tehetségeket mutassunk be, új színjátszó csoportokat ismerhessünk meg, persze a már kedvelt, ismert csoportok mellett. Az idei fesztiválunkon két iskola tehetségeit volt lehetőségünk látni, és a mi csapatunk is kitett magáért.
A hetényiek a Bábeli zűrzavar című előadásukkal kápráztattak el bennünket. A darab rendezője Écsi Gyöngyi, ami már önmagában is sejteti a sikert. Gratulálunk a sok fiatal tehetségnek, akik megelevenítették Bábelt, a bábeli zűrzavart!
A perbetei vendégeink zenés darabja is osztatlan sikert aratott. Ők a Szépség és a szörnyeteg című musicalt adták elő. A darab rendezője, s egyben a csoport vezetője Török Sarolta.
Iskolánkat a Fekecs Péter tanító bácsi vezette kis csoport képviselte. A kis kakas gyémánt félkrajcárja azóta gyermekeink kedvenc meséje lett. Vidám, élettel teli előadást láthattunk.
Minden szereplőnek gratulálunk, s tisztelettel megköszönjük a színvonalas produkciókat.
Itt a vége, fuss el véle. De csak idénre, jövőre találkozunk!
…és aki mindezt nem hiszi?
Na, az járjon utána!

Mgr.Bukovszky Nóra, Felvidék.ma
43591 heteny43591 perbete43591 szentpeter43591 olvasoverseny