43571 7

Az előzetes várokozást túlszárnyalva 144 kocsonya várta a résztvevőket szombat este a lévai magyar gimnázium termében. A Lévai Református Egyházközség január 11-én második alkalommal szervezte meg az Újévi farsang száztányéros kocsonyával elnevezésű rendezvényét.
„Gyülekezetünk életében hagyománnyá vált a száztányéros kocsonya szeretetvendégség szervezése. A rendezvény varázsa az öröm, a testvéri közösség megélése. Lelki szemeinkkel tekintsünk a mi kis közösségünkre. A testvéri közösséget az erő és a szeretet fogja közre. Együtt örvendezünk annak tudatában, hogy mi a holnapra, a megtartatásra eltett nép vagyunk” – mondta köszöntőjében Bokros Rózsa, az egyházközség főgondnoka.
A közösségépítő esemény közös beszélgetéssel kezdődött. A község presbitériumának vezetői osztották meg a magyarsággal, jövővel, valamint a közös értékeinkkel kapcsolatos gondolataikat. A mélyenszántó gondolatok és a kis kulturális program igazi lelki táplálékként szolgált a mintegy száz-százhúsz résztvevőnek.
„Örömteljes volt látni, hogy nemcsak a mi eklézsiánk tagjai jöttek el ma, hanem más vallásúak is, sőt a környékről is több család ellátogatott a vendégségünkre. Csodálatos érzés látni az együtt akarást a közös cél érdekében” – hangsúlyozta Bokros Rózsa. Összefogó és közösségépítő erő nemes szimbóluma is volt az esemény az előkészületekkel egyetemben, tette hozzá.  
A beszélgetés követően Kassai Gyula lelkész megkeresztelte a kocsonyát. „Egy évvel ezelőtt százhúsz kocsonya készült. Ma többször átszámoltuk, s jelentem idén 144 adag kocsonya készült el” – mondta a tiszteletes. A szeretetvendégség részvevői a kocsonya mellett más finomságokat is megkóstolhattak az est folyamán.
Kassai Gyula portálunkat tájékoztatta, a múlt évi hagyományteremtő rendezvényt megelőzően is voltak már családias hangulatú gyülekezeti összejövetelek a téli időszakban. „A finomságok, a közösségi élet megélése és a lelki tartam összekapcsolása hozta életre a rendezvényünket. Ezek egymást erősítik” – nyilatkozta. Mint mondta, fontos helyszíne a baráti és testvéri kapcsolatok ápolásának is.  Egyben az egyházközösség ezzel köszöni meg támogatóinak az együttműködést.

43571 243571 543571 643571 4

Pásztor Péter, Felvidék.ma

Fotó: Pásztor Péter
{iarelatednews articleid=”24930,43604″}