46145

A Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolájának diákjai kiváló sport sikereket könyvelhettek el május utolsó napjaiban. Az általános iskolák járási atlétikai versenyén és a Szlovákiai Magyar Pedagógus Szövetség (SzMPSz) által meghirdetett Diákolimpia 2014 regionális atlétika versenyén is sikerrel szerepeltek.
A rozsnyói Szabadidőközpont 2014. május 27. – 28-án rendezte meg az általános iskolák járási atlétikaversenyét. A Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolájának fiúcsapata hatalmas sikert aratott. A csapatversenyben az első helyen végeztek, így ők képviselik a rozsnyói járás iskoláit június 3-án a kassai kerületi atlétikaversenyen.
Eredményeik: Kerekes Ákos – kislabdahajítás: 1. hely; Kerekes Ákos – 300 m futás: 1. hely; Kustván René – távolugrás: 3. hely;
Kovács Réka – 60 m futás 3. hely.
A csapat további tagjai: Uličný Lucia, Baffy Anna, Gyenes Orsolya, Huszka Zoltán, Sliva Richárd, Sliva Szilveszter, Kristóf Bálint, Máté Ádám, Tisza Dániel és Lintner Krisztián voltak.
Egy nappal később, 2014. május 30-án Szepsiben vettek részt az SzMPSz által szervezett Diákolimpia 2014 regionális atlétikaversenyén. A versenyen az atlétikai négy próbában (60m és 300m futás, kislabdahajítás, távolugrás) Gyenes Orsolya a 3. helyen, Kovács Réka pedig az 1. helyen végzett, így ők képviselik a régiót ősszel, a dunaszerdahelyi országos döntőben. Rajtuk kívül a Diákolimpia regionális fordulójában a református iskolát Uličný Lucia, Baffy Anna és Tisza Dániel képviselték.
A Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége és a Dunaszerdahelyi Sportgimnázium a szlovákiai magyar alapiskolák felső tagozatos, valamint a nyolcosztályos gimnáziumok megfelelő korosztályú diákjai számára hirdette meg a Diákolimpia 2014 versenyét, mely a 2012-es versenyhez hasonlóan az ókori görög olimpiák mintájára a sport és a művészetek terén valósul meg. A verseny célja, hogy odairányítsák a figyelmet a szlovákiai magyar alapiskolákra, mozgásba hozzák mindazokat az egyéni ambíciókra és a közösségi cselekvésre épülő erőforrásokat, melyek a diákság eredményes fejlődését és sikeres jövőjét szolgálják. A művészeti alkotómunka és a nemes sportvetélkedések öröméből származó egészséges életszemlélet, a tehetségek teljesítményeinek bemutatása önbizalmat ad, s egyben megerősítheti felvidéki magyar közösségünk hitét a megmaradásban és a boldogulásban.
A Diákolimpia 2014 országos döntőjére Dunaszerdahelyen kerül sor, előreláthatólag 2014. október 3-4-én.

BB, Felvidék.ma
{iarelatednews articleid=”42086,45679,43883″}