47555

A Fortuna liga 3. fordulójában a DAC labdarúgócsapata július 26-án régi nagy mumusához, ahhoz a rózsahegyi együtteshez látogatott, amely ellen legutóbb öt évvel ezelőtt tudott pontot szerezni. Az eredmény: 1:1.

A bajnoki mérkőzést 18.30-tól rendezték. A csallóközi szurkolókat különjárat szállította a találkozó helyszínére.
A meccs 1698 néző előtt zajlott.
A DAC a következő felállásban lépett pályára: Penksa – Struhár, Šnirc, Turňa, Tóth – Ujlaky (88. Černák), Brašeň, Krišto (83. Kwin Kwin), Straka – Jurčo, Sabler (75. Horváth).
A dunaszerdahelyi csapat az első félidő végén Sabler Roman révén szerezte meg a vezetést, a rózsahegyi csapat azonban a 77. percben egyenlített Boris Turčák góljával.

Korábban írtuk:
A sárga-kékek legutóbb 2009 októberében szereztek pontot az észak-szlovákiai városban, azt követően azonban öt vereség következett.
A két együttes a bajnokságban eddig csupán egy-egy pontot szerzett, s mivel a gólarányuk is megegyezik (1-2), az aktuális tabellán holtversenyben a 8. helyet foglalják el.
A rózsahegyi csapat a bajnoki nyitányon a listavezető Zsolna ellen hazai pályán szenvedett vereséget, majd a második fordulóban Aranyosmarót ellen 1-1-es döntetlent ért el.
A DAC a bajnokság első két fordulójában az Európa-liga 3. selejtezőkörébe jutott Trencsénnyel (1-2) és ősi riválisával, a szintén európa-ligás nagyszombati Spartakkal találkozott (0-0).

Fotó: archív