48755

A Rimaszombati VSK egy küzdelmes, harcos mérkőzésen a félidő hajrájában szerzett góllal legyőzte a bronzérmes liptószentmiklósiakat a DOXXbet Liga keleti csoportjának szombati játéknapján.

Jó iramban kezdődött a mérkőzés, mindkét oldalon számos helyzet alakult ki, amelyek azonban kimaradtak. A hazai kék-fehérek a félidő nagy részében nem tudtak mit kezdeni a vendégek szervezett és szoros védekezésével. Fél óra elteltével aztán kicsit aktívabbak lettek a hazaiak, átvették az irányítást, egyre gyakrabban kerültek a vendégek védelme mögé. A félidő végén, az utolsó percben meg is szerezték a vezetést: egy gyors bal oldali támadás végén Popovič beadását Čertík (fotónkon) védhetetlenül fejelte a jobb sarokba.(1:0) A Geri-csapat így egygólos előnnyel mehetett a szünetre.
Fordulás után a vendégcsapat rögtön átvette a játék irányítását, mindent egy lapra téve támadtak, több ziccert is kihagytak, egy ízben pedig a kapufa is segítette a hazaiakat. A mérkőzés ennek a részében mezőnyfölényben focizott a Liptószentmiklós, teljesen beszorították Köböléket. Mivel azonban egyre inkább ki kellett nyílniuk, így a hazaiaknak is több lehetősége akadt gyors kontrák vezetésére. A végére aztán igazán izgalmas rangadó lett a két csapat mérkőzéséből, melyen az egyetlen gól mellett rengeteg szép akció és kimaradt helyzet volt jellemző.
A mérkőzés után a hazaiak tizennégy ponttal a hatodikok, míg a vendégek tizenöt ponttal a negyedikek.

MŠK Rimaszombat – MFK Tatran Liptószentmiklós 1:0 (1:0)

Rimaszombat, 307 néző, v.: Dušan Sedlák – Peter Ličko, Anton Perák
gólszerző: 1:0 Čertík (45.)
MŠK Rimaszombat: Prošovský – Gálik, Hladík, Petrán, Morháč – Köböl, Poremba – Lupták (Brezinský , 89.), Čertík, Popovič (Kotľar, 78.) – Chovanec Vezetőedző: Geri Gergely

A 9. forduló további eredményei:
FK Szepsi – MFK Zemplín Nagymihály 0:1 (0:1) g.: Kunca, MFK Zólyom – Partizán Bártfa 0:0, FK Poprád – MFK Alsókubin 3:0 (2:0) g.:Ujčík, Bandík (11-esből), Kubus.