51387

Mattersburgban lejátszotta a téli felkészülés harmadik edzőmeccsét a DAC január 23-án. Tomislav Maric vezetőedző értékeli a 2:2-es döntetlennel végződött találkozót.

Mattersburgan sem léphetett pályára a betegséggel küszködő Szabó, a sérült Straka és Faragó, valamint Mészáros, aki kéztörést szenvedett. Pirik játékára pedig nem tart igényt a szakvezetés, csütörtökön, január 22-én befejezte dunaszerdahelyi próbajátékát.

„A mérkőzés elején gondjaink voltak és két-három olyan hibát elkövettünk, amiből könnyen gólt kaphattunk volna. Az első tíz perc után játékban és labdatartásban feljavultunk, sikerült három-négy helyzetet kialakítanunk és meg is szereztük a vezetést. Aztán jött az egyenlítés, majd a félidő végéig szétszórt lett a játék.
A második félidőben megint túl sok hosszú labdát játszottunk, amit én nem szeretnék. Széllel szemben is játszottunk, így nehéz volt. De összességében elégedett vagyok a tegnapi meccsel. Láttam dolgokat, amik tetszettek, de egyértelmű, hogy még sok mindenben javulnunk kell. Nem szabad elfelejteni, hogy egész héten nagyon keményen edzettünk, ezért nagyon pozitív, hogy a fiúk a fáradtság ellenére végighajtották a meccset. Voltak fázisok, amikor az ellenfél átvette a kezdeményezést, passzívak voltunk és nagyon gyorsan vesztettük el a labdákat.
Kétszer is vezettünk és azt kell elérnünk, hogy nagyobb odafigyeléssel és pontossággal meg tudjuk tartani az előnyt, és az ilyen meccseket megnyerjük. Sokat fogunk még ezen dolgozni azon, de jelenleg még nem tartunk ebben a fázisban” – nyilatkozta Tomislav Maric vezetőedző.

Előkészületi mérkőzésen: Mattersburg-DAC 2:2 (1:1)

A DAC a téli felkészülés harmadik edzőmeccsére az osztrák II. liga második helyezettjéhez utazott január 23-án. A mattersburgi találkozón 2:2-es döntetlen született, gólszerzőink Jurčo és Krišto.
Tavaly június 20-án találkozott egymással a két csapat, akkor az osztrákok 2:0 arányban diadalmaskodtak. A helyi Futballakadémia füves pályáján ezúttal kétszer is vezetett a DAC, de a hazaiak mindkét találatra válaszolni tudtak.

A DAC góljai: A 13. percben Horváth szabadrúgásból a kapufát találta el és a kipattanóra Jurčo reagált a leggyorsabban – 0:1.
Az 50. percben Szarka a térféltől megindult, majd Štepanovskýhoz gurított, aki elegánsan a kapu elé passzolt és az érkező Krišto gond nélkül az üres kapuba célzott – 1:2.

Gólszerzők: 13. Jurčo, 50. Krišto – 31. Pink (11 m), 59. Sprangler
1. félidő: Polaček – Turňa, Kwin, Majerník, Šnirc – Krišto, Horváth – Ujlaky, Brašeň, Štepanovský – Jurčo.
2. félidő: Pernecký – Turňa (63. Ľupták), Michalík, Tóth, Šnirc (70. Csóka) – Krišto (63. Sesar), Ljubičić – Ujlaky (70. Sabler), Brašeň, Štepanovský – Szarka. Edző: Tomislav Maric.

A következő felkészülési mérkőzésen szerdán, január 28-án a győri ETO otthonában lépnek pályára.