52459

Március 15-én a Slovan – DAC rangadóval zárultak Fortuna Liga 22. fordulójának küzdelmei. A mérkőzés egyetlen gólja már a 3. percben esett, ezúttal Štepanovský biztosította be a három pontot. A DAC 1996 után győzött ismét a Slovan otthonában!

Álomszerűen kezdődött a mérkőzés, már a 3. percben Štepanovský egyedül tört kapura és nem hibázott – 0:1. A 10. percben veszélyeztettek a hazaiak, Zreľák labdáját Peltier fejelte kapura, ezt még Polaček kiütötte, utána egy ismételt beadás után Zreľák fejelt a kapu fölé. A 27. percben egy szöglet után Salátához került a labda, aki Zreľákhoz passzolt, a fiatal csatár az oldalhálót találta el. Az első félidőben többnyire a Slovan birtokolta a labdát, játékosai főleg beívelésekkel próbálkoztak, de a DAC védelme és Martin Polaček is magabiztosan védett. Kemény játék folyt a játéktéren, amit az első 45 perc alatt kiosztott 5 sárga lap is mutat.

A második játékrészben továbbra is a Slovan próbálkozott, de csak próbálkozott. Az akciók nagy része a DAC tizenhatosa előtt véget ért, a középpálya remekül szűrte a hazaiak támadásait. A 67. percben Niňaj indult meg a tizenhatoson belül, Peltierhez passzolt, de Michalík közbelépett. A 75. percben szabadrúgáshoz jutott a Slovan, a visszatérő Milinkovič lövését viszont a mérkőzés hőse, Polaček szögletre ütötte. A 83. percben Milinkovič passzolt középre a bal oldalról, Zreľák próbált meg kapura lőni, de a labda épp hogy csak elkerülte a DAC kapuját. A párharc végéig nem tudott komoly veszélyt kialakítani a hazai csapat, így 1996 augusztus 3. után ismét győzni tudott a DAC Pozsonyban!

Győzelem a lelátón!

Már a mérkőzés előtti napokban biztossá vált, több száz sárga-kék szurkoló tekinti meg a helyszínen a DAC mérkőzését. A kezdő sípszóig viszont kiderült, a dunaszerdahelyi szurkolók hazai környezetet teremtettek a játékosok számára. Kezdettől fogva megállás nélkül buzdítottak, szurkoltak és hangjuktól zengett a pozsonyi stadion. Az első félidőben ellenfélként Slovan szurkolói is próbálkoztak, de a szünet után csak magyar ének szólt Pozsonyban.

Slovan – FC DAC 1904 Dunaszerdahely 0:1 (0:1)

Gólszerzők: 3. Štepanovský
2462 néző

Sárga lapok: 34. Peltier, 45. Šimovič, 70. Saláta, 89. Ďuriš – 34. Michalík, 34. Turňa, 41. Szarka, 68. Polaček, 72. Sesar

Slovan: Krnáč – Čikoš (61. Milinkovič), Gorosito, Saláta, Jablonský (46. Niňaj) – Šimovič, Štefánik – Kubík, Peltier (74. Ďuriš), Mészáros – Zreľák

FC DAC: Polaček – Turňa, Michalík, Kwin, Szabó – Ljubicic – Ujlaky (60. Brašeň), Sesar (87. Majerník), Ľupták, Štepanovský (84. Pape Sarr) – Szarka