53199

A szlovák röplabda extraliga döntőjének harmadik mérkőzésén is vereséget szenvedett a komáromi Spartak az Eperjestől, amely ezzel már 3-0-ra vezet a négy győztes mérkőzésig tartó bajnoki párharcban. A következő mérkőzést – feltehetőleg nem az utolsót – április 19-én, ismét Komáromban rendezik.

A vendég Eperjes kezdte jobban a mérkőzést, 6-2-re elhúzott, a komáromiak azonban visszakapaszkodtak (12-12), majd 18 -17-re már ők vezettek. Mégis az eperjesi együttes örülhetett a szett végén (23-25).
A folytatásban összekapta magát a hazai csapat, magabiztos előnyre tett szert, s bár a szett vége még tartogatott izgalmakat, a Spartak megérdemelten egyenlített. Mégsem tudott erőt meríteni ebből Daniel Oravec csapata, az Eperjes különösebb gond nélkül vette vissza a vezetést, Komárom pedig szorult helyzetbe került. A Spartak azonban jól bírta a terhet: koncentrált, magabiztos játékkal hozta a negyedik szettet, az összesített állás így 2-2-re módosult. Jöhetett a mindent eldöntő ötödik rövidített szett, amely – nem túlzás – drámai küzdelmet hozott. A hazaiak előbb 3-1-re, majd 11-9-re is vezettek, az idegőrlő küzdelmet mégis a vendégek bírták jobban, s a második mérkőzéslabdájukat értékesítve harmadszor is legyőzték a komáromi Spartakot a négy győztes mérkőzésig tartó bajnoki fináléban. Komárom gyakorlatilag elérhetetlen távolságba került a nagy álomtól, a bajnoki arany megszerzésétől.